1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. 10.348 Hemşire ve 1.600 Ebe alımı için düğmeye basıldı! Başvurular ne zaman başlayacak

10.348 Hemşire ve 1.600 Ebe alımı için düğmeye basıldı! Başvurular ne zaman başlayacak

featured

Sağlık Bakanlığından müjdeli haber geldi. 2022 yılında gerçekleştirilmek üzere Hemşire ve Ebe alımı gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca merak edilen duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Türkiye’nin faklı illerinde görevlendirilecek Hemşire ve Ebe kadrolarına başvurular ÖSYM üzerinden gerçekleştirilecek. Tüm detaylar için ise gözler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayınlanacak kılavuza çevrilmiş durumda…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre 10.348 hemşire ve 1.600 Ebe alımı gerçekleştirilecek. Hangi ilde kaç kişilik kadrolar açılacağına ilişkin ise detaylı açıklama ÖSYM tarafından yayınlanacak olan kılavuz ile duyurulacak. 

Bakan Koca tarafından başvuruların ne zaman başlayacağına ilişkin henüz resmi ibir açıklama bulunmuyor. Lakin yine resmi Twitter üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;
“TERCİH KILAVUZU, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.”

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Fahrettin Koca'dan Hatalı Yazılan 'Karantina' İçin Açıklama
Yorum Yap

Yorum Yap