1. Anasayfa
 2. Dini

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar
11 İsmi Azam Duası Okuyanlar
14

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar okudukları bu duaların son derecede faziletli olduğunu dile getirmektedir. Belirtilen dua insanlar tarafından özellikle de Cuma günleri okunmaktadır. Duanın bu günlerde okunmasının çok daha faziletli olduğu söylenmektedir. Bu duanın faziletlerini duyan kişiler özellikle de duaların nasıl, ne zaman ve ne için okunduğu gibi detayları merak etmektedir.

İnsanlar ismi azam duası ile birlikte dilek ve isteklerinin gerçekleşmesini sağlamaktadırlar. Özellikle de belirli konularda dilekleri olan kimseler, ismi azam duası ile birlikte bu dileklerini Allah’a çok daha faziletli bir biçimde arz edebilmektedirler. Gerçekten de kalpten inanarak bu duaları eden ve Allah’tan isteyen kimseler ise dualarının bu dua sayesinde kabul olduğunu da dile getirmektedirler. Bu nedenle de ismi azam duası pek çok kişi tarafından okunmaya ve yaygın biçimde önerilmeye devam etmektedir.

İsmi azam duası ile birlikte dilek ve isteklerinin kabul olmasını isteyen kişilerin bu duaları kesinlikle doğru bir biçimde okumaları gerekmektedir. Eğer bu dua uygulaması eksiksiz ve doğru bir biçimde yapılır ise insanların dilekleri Allah’ın da izni ile birlikte kabul olmaktadır. Elbette ki hayatta yaşadığımız her şey Allah’ın takdiri doğrultusunda ilerlemektedir. Yine de Yüce Allah’ın kimin duasını ne zaman ve nasıl kabul edeceği belli olmamaktadır. Bu nedenle de kullarının hayatlarında istedikleri şeyleri Allah’a dualar aracılığı ile arz etmeleri oldukça güzel bir davranıştır. Bu dualardan birisi de ismi azam duası olarak karşımıza çıkmaktadır.

İsmi Azamla Yapılan Dua Kabul Olur mu?

İsmi azamla yapılan dua kabul olur mu sorusunun yanıtı elbette ki evet olması ile dikkat çekmektedir. Elbette ki hayattaki her dilediğimizin gerçek hale gelmesi mümkün değildir. Çünkü bazen kendimiz için hayırlı gördüğümüz şeyler bizler için hayırlı olmayabilir. Bu nedenle de Yüce Allah’tan öncelikli olarak her şeyin hayırlısını istememiz gerekmektedir. Öte yandan Yüce Allah, kullarının kendisine dua etmesini ister. Bunu yapan insanlar Allah’ın da izni ile birlikte dualarının kabul olmasını sağlayabilirler.

Elbette ki duaların daha etkili olmasını sağlamak adına çeşitli dua uygulamaları bulunmaktadır. Bu dualardan bir tanesi de 11 ismi azam duası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahsi geçen dua uygulamasını yapan pek çok kişi, kısa zaman içerisinde dualarının kabul olduğunu dile getirmektedir. Bu nedenle de bunu duyan pek çok insan dualarını bu şekilde yapmaya devam etmektedir. Tabi ki bu duaların her birinin kabul olacağı gibi bir kaide bulunmamaktadır. Ancak gerçekten inanarak iman sahibi olan kişilerin duaları Allah’ın da izni ile birlikte kabul olmaktadır. Böylelikle de insanlar istek ve dileklerine kavuşabilmektedirler.

Sevdiklerinize Edebileceğiniz En Güzel Dua yazımız da ilginizi çekebilir.

11 İsmi Azam Duası Okuyanlar
11 İsmi Azam Duası Okuyanlar

11 İsmi Azam Duası Ne Zaman Okunur?

İnsanlar 11 ismi azam duası okumak istedikleri zaman özellikle de bu duayı ne zaman okumaları gerektiği konusunu merak etmektedirler. Elbette ki insanlar bu duayı günün istedikleri her anında okuyabilmektedirler. Ancak özellikle de belirli zaman dilimlerinde bu duanın okunması, çok daha faziletli bir hale gelmesini sağlamaktadır. Genel anlamda kılınan her namazın ardından bu duanın okunması oldukça etkilidir.

Özellikle de ikindi namazı ve sabah namazı ardından insanlar bu duayı sık bir biçimde okumaktadır. Tabi ki insanların bu duayı okurken gerçekten de kalpten inanmaları gerekmektedir. Eğer bu duayı ne kadar inanarak okurlar ise dilek duası da o kadar etkili olmaktadır. Bu nedenle de insanların bu dua uygulamasını yaparken özellikle de kalpten inanmaları gerekmektedir.

Video Kaynağı

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (14)

 1. 10/04/2024

  Bu dua gerçekten etkili mi? Şüphelerim var ama denemeye değer mi?

 2. 09/04/2024

  Bu dua hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten işe yarıyor mu yoksa sadece inanç mı?

 3. 11/03/2024

  Bu tür duaların gerçekten etkili olduğuna inanıyor musunuz yoksa sadece mit mi?

 4. 26/02/2024

  İnanç meselesi olabilir ama etkili olduğuna inanıyorum. Ben de deneyimledim ve sonuçlarını gördüm. Dua etmek insana huzur veriyor, zihni rahatlatıyor. Denemeden önce yargılamak yerine açık fikirli olmak önemli. Kendi deneyimlerine göre karar vermek en doğrusu.

 5. Bu duaların gerçekten etkili olduğuna inanıyor musunuz? Tartışmaya açık konu!

  • Duaların etkili olduğuna kesinlikle inanıyorum. Kişisel deneyimlerim bunu kanıtlıyor. Tartışmaya açık olabilir, ancak duaların insanların ruhsal ve zihinsel iyiliğine katkı sağladığı gerçeği değişmez. Herkesin inancına ve deneyimlerine saygı duymak önemlidir.

 6. Acaba 11 İsmi Azam Duası gerçekten işe yarıyor mu? Tartışmaya açık bir konu!

 7. 11 İsmi Azam duasının etkisi gerçek mi? Tartışmaya açık bir konu.

 8. Deneyenlerin çoğu sadece tesadüflere bağlı olduğunu düşünüyor. İnsanların yaşadığı olumlu deneyimlerin çoğu psikolojik etkilerden kaynaklanabilir. İsmi Azam Duası gibi şeylere bel bağlamak yerine, gerçek çözümleri aramak daha mantıklı olabilir. Denemeden önce bu tür şeyleri sorgulamak önemli.

 9. 27/12/2023

  Bu dua gerçekten işe yarıyor mu yoksa sadece inanç meselesi mi? Tartışalım!

 10. 10/12/2023

  Bu konuda fikirleriniz neler? İsmi Azam duası hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Azam duasına inanmak saçma. Bu tür şeylere inanarak gerçek sorunlarla başa çıkmak yerine boşa zaman harcıyoruz. Gerçek çözümler arayın, dualarla avunmaya gerek yok. Aklınızı kullanın ve gerçek dünyada çözümler arayın.

 11. 06/10/2023

  Bu dua gerçekten etkili mi? Deneyen var mı?

 12. Bu dua hakkında hiçbir şey bilmiyordum, çok faydalı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir