TC KİMLİK NUMARASI İLE SGK GÜN SORGULAMA

TC KİMLİK NUMARASI İLE SGK GÜN SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumlarının tek çatı altında toplanmasından sonra SSK tabiri kalkmıştır  yerine 4 a lı kavramı getirilmiştir. Peki kimdir bu 4 a’ lılar? Hizmet sözleşmesi ile bir veya birden fazla işveren için çalışan kimselerin bağlı bulundukları bu kimselerin sosyal güvenliklerini sağlamayı esas alan sisteme kayıtlı olan kimseler 4 a lı olarak tabir edilir. SGK gün sorgulama işlemi aynı zamanda 4/a hizmet dökümü sorgulaması anlamına da gelmektedir.

SGK gün sorgulama işlemi SGK’ ya tabi çalışanların, daha önce çalışmış olduğu ve şu anda çalışmakta oldukları iş yerlerinde yapmış oldukları, toplam prim detaylarını, ne kadar süre çalışıldığını, toplam sigorta gününün hesaplanılmasını ve bunun gibi bir çok işlemin yapılmasını sağlar.

SGK gün sorgulamanızı farklı yollardan yapabilmeniz mümkündür. Elbette bunun en kolay ve yaygın olanı İnternet üzerinden sorgulama yapmaktır. İnternet'in hayatımıza getirdiği sayısız kolaylıklardan biri de İnternet üzerinden sorgulama işlemlerimizi kolayca yapabilmemizdir. E devlet şifreniz ile ve TC Kimlik Numarası ile SGK Gün Sorgulama işleminizi yapabilmeniz mümkündür. Biz yazımızda TC  kimlik numarası ile gün sorgulamasının nasıl yapılacağını anlatacağız.
T.C. KİMLİK NUMARASI İLE GÜN SORGULAMASI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

TC Kimlik Numarası ile SGK Gün Sorgulama


E devlet şifrenizin bulunmaması halinde Tc kimlik numaranız ile SGK gün sorgulaması yapabilmeniz mümkündür. İşleminizi yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Linke tıkladığınızda e devlet sistemine yönlendirileceksiniz. Böylelikle 11 haneli T.C. kimlik numaranız ve e devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilir ve TC Kimlik Numarası ile SGK Gün Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Yeni gelen düzenlemeyle birlikte SGK gün sorgulama işlemi aynı zamanda 4/a hizmet dökümü sorgulaması anlamına da gelmektedir.

Bu yayınları beğenebilirsiniz

  1. Küfür ve Hakaret içeren yorumlar yazmayınız.
  2. Yorumlarınıza gelen cevaplardan haberdar olmak için "Yorum eklemek için bir kimlik seçin: " bölümünden "Google" seçeneğiyle google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Yada "Adı/Url" veya Anonim seçeneğini kullanarak yorum yazabilirsiniz.
  3. Bir kod eklemek için şunu kullanın <i rel="pre">kod_buraya</i>
  4. Bir alıntı eklemek için şunu kullanın <b rel="quote">alıntı_buraya</b>
  5. Bir resim eklemek için şunu kullanın <i rel="image">resim_url_buraya</i>