2020 Yılında Neye Yatırım Yapılmalı?

2020 Yılında Neye Yatırım Yapılmalı?

0
2020 Yılında Neye Yatırım Yapılmalı?

Son yıllarda para kazanmanın, gelir elde etmenin birçok farklı yolu ortaya çıktı. Stok fotoğrafçılığı, makale yazarlığı, el yapımı ürün satışı, online satış bu yöntemlerden sadece birkaçı. Bunlara eklenecek olan ve giderek popülerliğini arttıran bir başka yöntem de yatırım yapma. Peki, yatırım yapmak gerçekten kazandırıyor mu, bunun için neler gerekli, avantajları ve dezavantajları neler, riskleri neler? Özellikle bu yıl yani 2020 yılında neye yatırım yapmalı?

2020 Yılında Neye Yatırım Yapılmalı?

1) Borsa

Yatırım uzmanlarına, çevrenizde yatırım işiyle uğraşan kişilere danıştığınızda bu konuda size verecekleri öncelikli tavsiyelerden birisi de borsadır. 2019 yılının sonlarına doğru en popüler yatırım alanlarından birisi olmaya başlayan borsa, bu yıl da aynı popülerliğini koruyacak gibi görünüyor. Bu nedenle ilk başta borsaya yatırım yapmak akıllıca bir hamle olur. Her ne kadar risk seviyesi fazla olsa da, doğru hamlelerle iyi bir şekilde para kazanmak mümkün. Fakat bu konuda dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken bir nokta; borsanın kısa vadede değil, uzun vadede daha çok kazandırdığı.

2) Gayrimenkul

Hangi yıl ya da hangi mevsim olursa olsun, her zaman için popülerliğini koruyacak olan yatırım sektörlerinden bir diğeri de gayrimenkul sektörü. Her ne kadar bazı zamanlarda evlerin, arsaların, konutların fiyatları değişiklik gösteriyor olsa da, en popüler ve en çok kazandıran sektörlerden birisi de gayrimenkul sektörü. Eğer gayrimenkul alıp satmayla uğraşamam derseniz, GYO ile yani Gayrimenkul Yatırım Ortağı ile ortaklık kurabilirsiniz.

2020 Yılında Neye Yatırım Yapılmalı?

3) Kariyer

Borsa konusu, gayrimenkul konusu tamamen sizin dışınızda gelişen olaylardır. Fakat tamamen kontrol altında tutup, iyi bir şekilde yatırım yaptığınızda çok büyük kazançlar elde edebileceğiniz yer ise kariyer. İster işveren olun, ister bir yerlerde çalışıyor olun. Kendinize yatırım yapmak ve kendinizi geliştirmek zamanla size çok şey kazandıracaktır. Bu konuda internetten de araştırmalar yapabilir ve uygun gördüğünüz yerlerden bilgi alabilirsiniz. Örneğin; bir kursa gidip sertifika alın, bir işte uzmanlaşmaya çalışın, popüler olan bir sektörde kendinizi geliştirmeye çalışın.

4) Ek iş

Ek iş yapmak; hem kendinizi geliştirmenize yardımcı olur, hemde gelir elde etmenizi sağlar. Böylece kendinize yatırım yapmanın yanında, yapacağınız işe göre iyi bir gelir elde etme şansını da olur.

5) Borç

İlk başta kulağa biraz garip gelebilir. Ancak bir de işe mantıklı tarafından bakınca, borçları azaltmaya çalışmak da bir yatırımdır. Bu nedenle borçlarınıza da yatırım yapabilir ve onları kapatmaya çalışabilirsiniz.

6) Sağlık

Aslında hepsinden de önemlisi sağlık. Çünkü sağlık olmadan hiçbir şey tam olarak ve istenen şekilde yapılamaz ne yazık ki. Bu nedenle sağlığınıza yatırım yapın ve çok uzun süre kazançlı çıkın. İşe ilk önce hayatınızı değiştirerek başlayın. Düzenli olarak spor ve egzersiz yapın, sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmeye özen gösterin, alkol ve sigaradan uzak durun, alacağınız günlük protein, karbonhidrat ve mineral oranlarını kontrol edin, kötü alışkanlıklarınızdan kurtulun, uyku düzeninize ve uyku kalitesine dikkat edin.

Yorum Yap

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.