-->

Instagram karanlık mod nasıl etkinleştirilir

Instagram karanlık mod nasıl etkinleştirilir

Instagram'ı karanlık modda çalıştırmak; telefonunuzun şarjından tasarruf etmeye yardımcı olabilir , geceleri gözleri yormaz, metnin okunmasını kolaylaştırabilir ve belki de en önemlisi, sadece havalı görünüyor.

Geliştiriciler, son aylarda uygulamalarını yeni renk şemalarıyla güncellemek için uğraşıyor ( Google Chrome , Facebook ve Twitter'ın tümü değişti) ve Instagram değişiklik uygulayan en yeni uygulamalardan biri.

Bununla birlikte, Instagram için karanlık modu etkinleştirmek, uygulamada bir butona basmak kadar basit değildir ve henüz herkes tarafından kullanılamamaktadır. Instagram Adam Mosseri'nin bir tweet'te belirttiği gibi, karanlık tonların tadını çıkarmak için mobil işletim sisteminin en son sürümünü (yani Android 10 veya iOS 13) yüklemeniz gerekiyor:

8 Ekim 2019 tarihinden itibaren Instagram'ı iOS 13 veya Android 10'da karanlık modda kullanabiliyor. Denemek için telefonunuzdaki karanlık modu açın.

Bu işletim sistemlerinden birine sahipseniz, cihazın sistem çapında karanlık modunu etkinleştirdiğinizde Instagram otomatik olarak renk değiştirir. Instagram'ın içinde karanlık modu etkinleştirmenin bir yolu yoktur, ancak umarım bu gelecekteki bir güncellemeyle değişecektir.

Peki İOS ve Andorid için 'Karanlık Mod' nasıl etkinleştirilir?

Instagram karanlık mod nasıl etkinleştirilir

İOS 13'te Instagram için karanlık modu etkinleştir


 • Telefonunuzun ayarlarını açın
 • 'Ekran ve parlaklık'ı seçin
 • Temayı değiştirmek için 'Koyu'a dokunun
 • Instagram'ı başlat

Instagram karanlık mod nasıl etkinleştirilir

Android 10'da Instagram için karanlık modu etkinleştir


 • Telefonunuzun ayarlarını açın
 • 'Ekran' seçeneğine ilerleyin
 • 'Koyu tema' seçimini etkinleştir
 • Instagram'ı başlat

Bu yayınları beğenebilirsiniz

 1. Küfür ve Hakaret içeren yorumlar yazmayınız.
 2. Yorumlarınıza gelen cevaplardan haberdar olmak için "Yorum eklemek için bir kimlik seçin: " bölümünden "Google" seçeneğiyle google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Yada "Adı/Url" veya Anonim seçeneğini kullanarak yorum yazabilirsiniz.
 3. Bir kod eklemek için şunu kullanın <i rel="pre">kod_buraya</i>
 4. Bir alıntı eklemek için şunu kullanın <b rel="quote">alıntı_buraya</b>
 5. Bir resim eklemek için şunu kullanın <i rel="image">resim_url_buraya</i>

AdBlock Tespit Edildi!

Web sitemizin yayınlarına devam edebilmesi için reklam kazancına ihtiyacı vardır. Adblocker uygulamasından bilgireis.com domainini kaldırarak, sitemize erişebilirsiniz.