Survivor Uğur Pektaş Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

survivor 2020 yarışmacısı

Acun İlicalının sahibi olduğu “Acun Medya” tarafından hazırlanıp Tv8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinden itibaren yayınlanmakta olan “Survivor 2020 Ünlüler - Gönüller” yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Uğur Pektaş Kimdir? Kaç yaşında? Hangi burç? Nerede doğdu? Kaç kilo? Boyu ne kadar? Saçının rengi ne? Göz rengi ne? Evli mi? Hangi meslek sahibi? Ne iş yapar? Hangi eğitimleri aldı? Sosyal medya hesapları var mıdır? gibi Uğur Pektaş ile ilgili ilginizi çeken tüm detayları bu içerikte öğrene bilirsiniz.

Adı ve soyadı nedir? - Uğur Pektaş
Doğum tarihi ne zaman? -  16.04.1979 (41 yaşında)
Doğum yeri neresi? - İstanbul
Nereli? – İstanbul
Burcu nedir? – Koç
Boyu ne kadar? - 1,86 cm
Medeni durumu nedir? - Boşandı
Mesleği nedir? - Dizi oyuncusu
Instagram Hesabı: @ugurrpektas

İşte Uğur Pektaş ile ilgili en çok merak edilenler

Uğur Pektaş, 16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Şu an 41 yaşında. O, daha 13 yaşında iken annesi ile babası boşandı.

Bir çok spor türü ile ilgilendi. Bunlar arasında yoga, aikido ve tai chi sporları da var. Kocaeli Üniversitesi Otelcilik Bölümü'nde eğitim aldı. Bölümüne uygun bir şekilde turistik geziler düzenledi, tur rehberliği yaptı, bir bira firmasının parti ekibinde organizatör olarak çalıştı. Bunlara ek olarak, babası ile birlikte kurduğu ve ortak oldukları otomobil tamiri ve bakım servisi dükkanı var.


Uğur Pektaş, 2005 yılında Acun İlicalı tarafından hazırlanıp, sunulan ve Kanal D’de yayınlanan Survivor Türkiye yarışmasında birinci oldu. Sonrasında ise oyunculuğa başlamak kararı aldı. “Kuşdili”, “Düşler ve Gerçekler” dizilerinde rol aldı.

Arka Sokaklar dizisi ile kariyerinde zirve yaptı. Yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı “Arka Sokaklar” dizisinde baş rolleri Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay ve Çağla Kubat gibi isimlerle paylaştı.

Uğur Pektaş, 19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Gamze Özçelik ile evlenmiş, 26 Aralık 2011 tarihinde boşanmıştır. Eski çiftin 30 Ocak 2010 doğumlu Murathan isimli bir oğlu var.

Filmleri ve dizileri


  • 2005 - Düşler ve Gerçekler
  • 2006 - Kuşdili
  • 2006 - 2014 - Arka Sokaklar


Uğur Pektaş’ın Hac organizasyonu yapan şirketi de vardır.

Tv8 kanalında “Acun Medya”nın sahibi olan Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan ve sunulan, “Survivor 2020 Ünlüler – Gönüllüler” yarışmasının “Ünlüler” kadrosunda yer almaktadır. “Survivor 2020 Ünlüler – Gönüllüler” yarışması, 16 Şubat Pazar gününden itibaren yayınlanmaya başlamıştır. Yarışmacılar arasında Ersin Korkut, Tuğba Melis Türk, Tayfun Erdoğan, Sercan Yıldırım, Cemal Can Canseven, Yasin Obuz gibi isimler de vardır.

Biz de Uğur Pektaş’a yarışmada başarılar dileriz.

Survivor 2020'de ilk hafta eleme konseyi büyük sürprizlere sahne oldu. Yıllar önce yayınlanan Survivor'ın ilk sezonunda şampiyonluğa ulaşan Uğur Pektaş, diz sakatlığı sebebiyle henüz ilk haftadan yarışmaya veda etti.

Uğur Pektaşın Fotoğrafları

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski