3 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek mi? Erdoğan Konu Hakkında Ne Dedi?

3 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek mi?

Koronavirüs sürecinde sokağa çıkma yasağı birçok ülkede uygulanırken ülkemizde de 3. kez uygulamaya geçti. İki kez hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı 23-26 Nisan arasında uygulanıyor ve 1 Mayıs'ın Cuma gününe tekabül etmesi sebebiyle 1-3 mayıs arasında da 3 gün daha sokağa çıkma yasağı verilip verilmeyeceği merak konusu.

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Verilecek?

3 gün daha sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı hususunda Cumhurbaşkanı, partisinin MYK toplantısında 3. bir sokağa çıkma yasağının mümkün olduğu hususunda değerlendirmelerde bulundu. Bu sebeple, herkesin 1-3 mayıs tarihlerinde 3 gün daha sokağa çıkma yasağına hazırlıklı olmasında fayda var.
Sokağa çıkma yasağı bugün birçok ülke tarafından uygulanıyor ve özellikle Almanya ve Avusturya gibi Avrupa ülkeleri sokağa çıkma yasağı ve diğer aldıkları tedbirlerde kısmi gevşemeye geçeceklerini duyuruyor. Ülkemizde de Ramazan Bayramına kadar alınan önlemlerde gevşeme beklenirken bu süreye kadar sokağa çıkma uygulamalarının yaşanması muhtemel. Bu sebeple, alışveriş ve diğer ihtiyaçların alınarak daha sıkı tedbirlere hazırlıklı olunmalı.

Bu yayınları beğenebilirsiniz

  1. Küfür ve Hakaret içeren yorumlar yazmayınız.
  2. Yorumlarınıza gelen cevaplardan haberdar olmak için "Yorum eklemek için bir kimlik seçin: " bölümünden "Google" seçeneğiyle google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Yada "Adı/Url" veya Anonim seçeneğini kullanarak yorum yazabilirsiniz.
  3. Bir kod eklemek için şunu kullanın <i rel="pre">kod_buraya</i>
  4. Bir alıntı eklemek için şunu kullanın <b rel="quote">alıntı_buraya</b>
  5. Bir resim eklemek için şunu kullanın <i rel="image">resim_url_buraya</i>