-->

Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı! Açlık ve Yoksulluk Sınırı Ne Durumda

Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı!

Enflasyon değerlerindeki değişimler toplumun yaşam standartlarını da etkiliyor. Ekonomi bakanlığının son verileriyle açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı. Bu verilere göre bir ailenin geçinebilmesi için gereken asgari geçim tutarı da belli olmuş oldu.

Açlık ve Yoksulluk Sınırı Nedir?

Açlık sınırı 4 kişiden oluşan bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenebilmeleri harcamaları gereken asgari tutardır. Yoksulluk sınırı ise bu harcamalara ek olarak elektrik, su, eğitim, iletişim, kira, giyim gibi diğer masraflarla birlikte hesaplanan tutarlırdır. Bu tutarlar aylık veriler baz alınarak hesaplanır.

Bu Hesaplamalara Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Hem açlık sınırı hem de yoksulluk sınırının hesaplanmasında, bireyin yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için günlük alması gereken kalori miktarı ve gıdaların satış fiyatı baz alınır. Ayrıca elektrik, su, doğalgaz gibi diğer unsurlara gelen zam oranları, enflasyon bazındaki değişimler takip edilir. Bu veriler sonucunda bir ailenin hem açlık hem de yoksulluk sınırı için en az kazanması gereken tutar belirlenir.

Bu yayınları beğenebilirsiniz

  1. Küfür ve Hakaret içeren yorumlar yazmayınız.
  2. Yorumlarınıza gelen cevaplardan haberdar olmak için "Yorum eklemek için bir kimlik seçin: " bölümünden "Google" seçeneğiyle google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Yada "Adı/Url" veya Anonim seçeneğini kullanarak yorum yazabilirsiniz.
  3. Bir kod eklemek için şunu kullanın <i rel="pre">kod_buraya</i>
  4. Bir alıntı eklemek için şunu kullanın <b rel="quote">alıntı_buraya</b>
  5. Bir resim eklemek için şunu kullanın <i rel="image">resim_url_buraya</i>