Ercüment Ovalı Kimdir? Koronavirüs Aşısını Buldu mu?

Ercüment Ovalı Kimdir?

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile adından sıkça söz ettiren Ercüment Ovalı Kimdir? Yaptığı açıklamalar ile adını sürekli gördüğümüz doktor 1961 doğumludur. Kırıklareli’nin Babaeski ilçesinde dünyaya gelmiştir. Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi mezunudur. 19 Mayıs üniversitesinde iç hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesinde Hematoloji alanında da üst ihtisas yapmıştır. Daha sonra öğretim üyeliği görevine Karadeniz Teknik Üniversitesi iç hastalıkları alanında başlamıştır. 59 adet yurt dışı makale olmak üzere 350’den fazla yayına sahiptir. 38 yaşına geldiğinde ise profesör ünvanını almıştır. Buluşları ile dünyada adını duyurmayı başarmış ve ilklere imzasını atmayı başarmıştır.

Ercüment Ovalı Koronavirüs Aşısını Buldu mu?

Koronavirüs çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Ovalı, "Yaptığımız aşı her şey yolunda giderse ağustosta insanlara dokunacak. Ama yanlış gidebilir, terslikler olabilir. Eninde sonunda başarırız. Benim hep inandığım bir söz var: Zoru hemen yaparız, imkansız zaman alabilir. Bu zamana kadar adeta nefessiz çalıştık. Verdiğimiz sözü tuttuk. Biz 23 Nisan'ı tarih olarak koyarken, bugüne zor yetişir diyorduk" ifadelerini kullandı.

Bu yayınları beğenebilirsiniz

  1. Küfür ve Hakaret içeren yorumlar yazmayınız.
  2. Yorumlarınıza gelen cevaplardan haberdar olmak için "Yorum eklemek için bir kimlik seçin: " bölümünden "Google" seçeneğiyle google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Yada "Adı/Url" veya Anonim seçeneğini kullanarak yorum yazabilirsiniz.
  3. Bir kod eklemek için şunu kullanın <i rel="pre">kod_buraya</i>
  4. Bir alıntı eklemek için şunu kullanın <b rel="quote">alıntı_buraya</b>
  5. Bir resim eklemek için şunu kullanın <i rel="image">resim_url_buraya</i>