-->

Ligler Ne Zaman Başlayacak? UEFA Son Kararı Verdi mi?

Ligler Ne Zaman Başlayacak?

Dünya geneli salgın nedeni ile geçiçi süreli durdurulan Avrupa futbol ligleri hakkında futbolseverlerin ligler ne zaman başlayacak soruları çoğalmıştı. Bu nedenle 23 Nisan günü videolu konferans toplantısı yapan UEFA'nın liglerin başlamasına ait kararı nedir, ne zaman açıklanacak?

UEFA Liglerin Tamamlanmasını İstedi

23 Nisan'da gerçekleştirilen video konferans toplantısı sonucu açıklama yapan UEFA, 2019-20 sezonunun mutlaka tamamlanması gerektiğini iletti. Avrupa liglerinin en az Mayıs ve Haziran aylarını futbolsuz geçirmesi öngörülüyor. Liglerin son durum hali şeklinde tescil edilmesi veya iptal edilmesi gibi bir konunun gündem de olmadığını belirterek, kararlarını Avrupa ülkelerinin futbol federasyonlarına iletti.

UEFA: Daha Fazla Maddi Zarar Olmasın

Salgın nedeni ile geçici süreliğine durdurulan liglerde maç bileti geliri, forma satışı, sponsorluk anlaşmaları gibi birçok gelir takımlar tarafından kaybedilmişti. Bununla beraber takımların belirli yayıncı kuruluşlara sattığı takım telif hakları gibi gelirler de alınan önlemler sonrası kaybedilen paralar arasında bulunduğundan, UEFA liglerin tamamlanarak en az hasarla kapatılması gerektiğini bildirdi.

Bu yayınları beğenebilirsiniz

  1. Küfür ve Hakaret içeren yorumlar yazmayınız.
  2. Yorumlarınıza gelen cevaplardan haberdar olmak için "Yorum eklemek için bir kimlik seçin: " bölümünden "Google" seçeneğiyle google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Yada "Adı/Url" veya Anonim seçeneğini kullanarak yorum yazabilirsiniz.
  3. Bir kod eklemek için şunu kullanın <i rel="pre">kod_buraya</i>
  4. Bir alıntı eklemek için şunu kullanın <b rel="quote">alıntı_buraya</b>
  5. Bir resim eklemek için şunu kullanın <i rel="image">resim_url_buraya</i>

AdBlock Tespit Edildi!

Web sitemizin yayınlarına devam edebilmesi için reklam kazancına ihtiyacı vardır. Adblocker uygulamasından bilgireis.com domainini kaldırarak, sitemize erişebilirsiniz.