-->

TC Kimlik Numarası ile Ehliyet Sınav Sonuçları

TC Kimlik Numarası ile Ehliyet Sınav Sonuçları
T.C. kimlik numarası kullanarak ehliyet sınav sonuçları sorgulama işlemini Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirtilen sayfasından tarih sırasına göre öğrenebilirsiniz. Yazımızın sonunda yer alan linke tıklayarak sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz.
Motorlu taşıtlar sürücü adayı iseniz ve sınava girdiyseniz sonuçları öğrenme için aşağıda vereceğimiz bilgi ve linki kullanarak gireceğiniz sayfadan kolaylıkla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ehliyet sınavları MEB'in uygulama takviminde belirttiği tarihlerde yapılmaktadır.

Ehliyet sınav sonuçları sınavın yapıldığı tarihten yaklaşık iki hafta sonra sürücü adaylarına açıklanmaktadır.

TC Kimlik No ile Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulamak İçin BURAYA Tıklayın

Ehliyet Sınav Sonuç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Yukarıda verilen linke tıklayarak açılan sayfada sonucunu öğrenmek istediğiniz Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı, Sınav Sonuç Bilgisi linkine tıklayınız, açılan sayfada karşınıza T.C. Kimlik no ve güvenlik kodu bölümü gelecektir istenilen bölümleri eksiksiz doldurarak sayfanın alt kısmında yer alan tamam butonuna bastıktan sonra sonuçlar sayfanızda görüntülenecektir.

2 yorum

 1. TRedevlet
  Yorumlar bölümünden T.C. Kimlik numaranızı paylaşmayanız. Yukarıda verilen buton üzerinden sınav sonuçları sayfasına giderek sonuç sorgulamanızı Milli Eğitim Bakanlığı'na ait web sitesi üzerinden sorgulayınız.
  • Unknown
   Eski ehliyet sonuçları
 1. Küfür ve Hakaret içeren yorumlar yazmayınız.
 2. Yorumlarınıza gelen cevaplardan haberdar olmak için "Yorum eklemek için bir kimlik seçin: " bölümünden "Google" seçeneğiyle google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Yada "Adı/Url" veya Anonim seçeneğini kullanarak yorum yazabilirsiniz.
 3. Bir kod eklemek için şunu kullanın <i rel="pre">kod_buraya</i>
 4. Bir alıntı eklemek için şunu kullanın <b rel="quote">alıntı_buraya</b>
 5. Bir resim eklemek için şunu kullanın <i rel="image">resim_url_buraya</i>