Nasıl Güzelleşirim?

Nasıl Güzelleşirim?


Güzel olma hissi yüzyıllardır kadınların vazgeçilmeyen bir tutkusudur. İlkçağlardan beri nasıl güzelleşirim düşüncesiyle sürekli araştırma içine girmişlerdir. Bu uğurda her türlü zahmete katlanmaya da hazırdırlar. Güzelleşmek istiyorsanız size vereceğimiz güzelleşme yolları zahmetsiz şekilde güzelleşebilirsiniz. 

Nasıl Güzelleşirim?

Her insanın cilt yapısı farklıdır. Güzelleşmeye başlamadan önce cildinizi çok iyi tanımalısınız. Bunun için güzellik salonlarında cilt analizinizi yaptırarak işe başlayabilirsiniz. Yüz ve eller en çabuk yaşlanan bölgelerdir. Bununla birlikte gün içinde en çok yıpranan da saçlarınız oluyor. Öncelikle el ve baş bölgesinin bakımını yaptığınızda kendinizdeki değişikliğe inanamayacaksınız. 

 

Güzelleşmek İçin Ne Yapmalı?

Güzelleşmekle birlikte yüzünüzde erken kırışıklıklar istemiyorsanız bolca kahkaha atıyorsunuz. Sakız çiğnemek yüz egzersizi için çok iyidir. Maske ve yüze tutulan buharla yüz gençleşmesi yaşayabilirsiniz. Cildinizin yorgun görünmemesi için günlük 7-8 saat düzenli uyku uyumalısınız.

 

Birçok genç kız ve kadın güzelleşmek için ne yapmalı diyerek güzellik salonlarına akın ediyorlar. Halbuki evinizde uygulayacağınız birkaç yöntemle kendinizi daha güzel ve çekici gösterebilirsiniz.

 

 1. Saçlarınıza yağ ve yumurta sürün; Yıpranmış, kurumuş saçlarınız için hint yağı, zeytinyağı, yumurtadan yararlanabilirsiniz.
 2. Tırnak bakımını ihmal etmeyin; Tırnaklarınıza alkol bazlı losyonlar sürün. Tırnaklarınızın kenarlarını yumuşak fırçayla, fırçalayın. Besleyici kremler sürebilirsiniz.
 3. Boyun kaslarınızı çalıştırın; Boyun egzersizlerle erken yaşlanmayı, çizikler oluşmasını önleyebilirsiniz. Boynu açık şekilde uzun süre güneşte kalmamaya dikkat etmelisiniz. Boynunuz için üretilen kremlerden kullanabilirsiniz.
 4. Günlük bakımı ihmal etmeyin; Yaşınıza ve cildinize uygun, kaliteli bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin. Birkaç dakikanızı ayırarak peeling yaptığınızda cildiniz aydınlanacak, arınacaktır. Peeling yaparken dairesel ve yumuşak hareketler uygulamayı unutmayın. Cildinizi suyla temizledikten sonra uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.
 5. Dudaklarınızı kuru bırakmayın; Dudaklarınızın güzel görünmesi için çatlamalarına izin vermemelisiniz. Özellikle soğuk günlerde yanınızda çatlak kremi (lipstick) bulundurun. Çatlak dudakla asla makyaj yapmayın. Ruj seçimlerinizi dudak koruyucu özellikli olanlardan seçebilirsiniz.

 

Hamilelikte Güzelleşmek

Günlük makyaj hamilelikte güzelleşmek için yapacağınız basit uygulamalardan biridir. Hamilelik döneminde yapacağınız günlük makyajla elde edeceğiniz sonuç sizi şaşırtabilir. Güzel bir makyajla kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

 

Göz altındaki halkaları, koyuluğu kapatmak için kapatıcı kullanabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygun olan sarı tonlarında bir fondöten, pembe bir allık ve uygun renkte bir rujla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Yüzünüzü zayıf göstermek için tüm yanağınıza bronz renkli bir allık sürebilirsiniz. Elmacık kemiğinize pembe tonlar uygulayabilirsiniz.

 

Güzelleştiren Dua

Yüzünüzün güzelleşmesini istiyorsanız okuyabileceğiniz güzelleştiren dua bulunuyor. Duaya başlarken;

“Ya Rahman, Ya Melik, Ya Kuddüs, Ya Musavvir , Ya Latif, Ya Mucip, Ya Vedud, Ya Hamid, Ya Kadir, Ya Batın, Ya Azim” güzelleşmek için esmaül hüsna okuyorsunuz.

 

Sırasıyla; Duha, İhlas, Kevser, Nas surelerini okuyorsunuz. Her sureye başlamadan önce yukarıdaki Esmaül Hüsnaları okuyorsunuz. Şayet güzelleşme duası ezbere bilmiyorsanız bir kağıda yazıp okuyabilirsiniz.

 

Güzelleşmek İçin Ne Yemeli?

 1. Ispanak, roka, maydanoz gibi koyu renkli sebzeler,
 2. Tam tahıllı ürünler
 3. E vitamini içeren besinler,
 4. Fındık, ceviz, badem, keten tohumu, 
 5. C vitamini içeren, turuncu ve sarı meyveler,
 6. Mısır, domates, sarı kabak, karpuz, avokado, güzelleşmek için ne yemeli demeyip, yemeniz gereken besinlerdir.

 

Güzelleşmek İçin Tüyolar

Kendinizi iyi ve güzel hissetmenizi sağlayacak güzelleşme tüyoları bulunuyor. Bunları uygulayarak kendinizi daha güzel ve alımlı gösterebilirsiniz.

 

 1. Banyo yaparken cildinizi fırçalayarak, ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.
 2. Haftada 5 kez bir avuç fındık yiyin.
 3. Saçlarınızı güçlendirmede, cildinizi beslemede hintyağı kullanın.
 4. Bir çay kaşığı biberiye yağını, bir fincan yeşil çayla karıştırın. Banyoda saçınızı bu karışımla durulayın.
 5. Gece yatmadan önce on adet bademi ezip, bir kase yoğurtla karıştırın. Maske olarak yüzünüze sürün. 25 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Güzelleşmek, kadınlar için bir takıntı olmaktadır. Güzelleşmek adına yüklü meblağlar ödenir, birçok zorluğa katlanır. Halbuki basit ve doğal yöntemlerle güzelleşebilirsiniz. Bol su tüketerek, günlük bakımınızı yaparak, düzenli uyuyarak, egzersizler yaparak çekici ve alımlı görünebilirsiniz.