1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

2021 İçin En İyi 20 İş Kurma Önerisi

2021 İçin En İyi 20 İş Kurma Önerisi
2021 icin en iyi 20 is kurma onerisi
2021 İçin En İyi 20 İş Kurma Önerisi

Kendi işinin patronu olmak ve kazancını kendin belirlemek hemen herkesin hayalidir. Bu bağlamda nereden başlayacağını bilemeyen insanlar bu konuda istediği ilk adımı atamamaktadır. Ancak yeni yılın gelmesiyle birlikte yepyeni iş fikirlerinin de ortaya çıktığını belirtmek gerekir. Üstelik dünyayı sarsan Covid-19 sürecinde dünya çapında yaşanan ekonomik darlığa rağmen bu yeni fikirleri sayesinde kendi işinizi patronu haline gelebileceksiniz. Artık sabahları başka birine ya da başka bir kuruma para kazandırmak için değil kendiniz için kalkacaksınız. Bununla birlikte işlerinizi geliştirmenizin neticesinde kendi iş platformunuzu bile kurma imkanına kavuşabilirsiniz. 

Catering Firması Kurmak

Karantina süreçlerinden dolayı herkesin evde kalacağını düşünerek yemek şirketlerine ihtiyaç kalmayacağını düşünebilirsiniz. Ancak 2021 yılı içerisinde salgının etkilerinin azalacağı öngörüleceğinden yemek sektörünün ciddi bir atılım yapacağını düşünmek gerekir. Bu nedenle de kendinize ait bir catering şirketi kurarak bulunduğunuz bölgede söz sahibi hale gelebilirsiniz. Bundan farklı olarak küçük bir sermaye ile başlayacaksanız bunu evinizden de yapabilirsiniz. Gelen siparişlerle birlikte güzel bir çalışma döngüsü yakalayabilirsiniz. Bir de kendinize ait küçük bir ev yemekleri dükkanı açarak yapacağınız güzel yemeklerle birlikte dükkanınıza gelen müşterilerinizin sayısını artırabilirsiniz. Kendi işinizin patronu olmak diye buna denir!

Temizlik Şirketi Sahibi Olmak

Covid-19 salgını hepimize aslında düşündüğümüz kadar temiz hareket etmediğimizi gösterdi. Bu nedenle de hijyene verilen önem eski düzene göre çok daha arttı. Bu sayede insanların temizlik algısı da değişti. Siz de bu değişen algıyı kendi lehinize çevirmek için alanında uzman kişilerden oluşan bir temizlik firması kurabilirsiniz. Bu sayede kendi işinizi yöneticisi haline gelebilirsiniz. Bulunduğunuz bölge içerisinde insanların evlerine ve iş yerlerine temizlik hizmeti sağlayarak işlerinizi büyütebilirsiniz. Üstelik büyüyen işleriniz neticesinde otellerin, konferans salonlarının, spor salonlarının vs. temizlik işlerini de alabilirsiniz. Burada önemli olan firmanızı ve hizmetlerinizi nasıl pazarlayacağınızdır. Bu aşamada uzman kişilerden yardım almanız ilerleyen aşamalarda avantajlı bir konuma gelmenizi sağlayacaktır.

Tasarım Ürünler Yapıp Satmak

Kadın modasının en önemli parçaları tasarım ürünleridir. Özellikle son birkaç yıl içerisinde özel tasarım ürünlerine kadınların yoğun bir ilgisi oluşmuş durumdadır. Bu da tasarım sektörünün gelişmesini ve değişime uğramasını sağlamıştır. 2021 yılı içerisinde siz de bu sektör içerisindeki yerinizi alabilirsiniz. Kendi tasarladığınız ürünleri pazarlayarak milyonlarca kadına ulaşabilirsiniz. Ancak bunun için ulaşmak istediğiniz kitleyi tasarladığınız ürün ile iyi bir şekilde bağdaştırmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde kısa zamanda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu arada tasarım ürünlerin satıldığı bir dükkan açabilirsiniz. Buradan da müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz. Tasarımlarınızı e-ticaret siteleri üzerinden de pazarlayabileceğinizi unutmamalısınız.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Hayatımızın her alanının dijitalleşmeye uğradığı bir dönemde alışveriş seçeneklerinin de internet ortamına taşınması kaçınılmaz bir hal almıştır. Bilindiği üzere artık gıda alışverişlerimizden giyim alışverişlerimize kadar her türlü ihtiyacımızı internet üzerinden giderebilmekteyiz. Siz de 2021 yıl içerisinde milyonlara hitap eden bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi herhangi bir dükkanda pazarlama sınırına takılmadan özgürce müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Ancak bu aşamada pazarlayacağınız ürünlerin ne olacağını iyi bir şekilde tespit etmelisiniz. Bunun yanında hedef kitlenizi, web sitenizin içeriğini ve ürünlerinizin fiyatlarını belirlerken dikkatli olmalısınız. Bunun için uzman kişilerden yardım alabileceğinizi de hatırlatmakta yarar vardır.

Yaşam Koçluğu Yapmak

Salgın sürecinin sert bir şekilde geçtiği şu günlerde herkesin psikolojisinin alt üst olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle hayatlarında bir çıkış yolu aradıkları söylenebilir. Özellikle bu konularda kapsamlı ve kaliteli bir eğitim aldıysanız veya altyapınız varsa insanlara yardımcı olabilirsiniz. Hayatlarını şekillendirme ve onlara manevi anlamda destek olma hususunda hünerlerinizi konuşturabilirsiniz. Üstelik bu konuda kapımı çalan olmaz diye hiç düşünmeyin! İnsanların sorunlarını ücret karşılığında dinleyerek onlara çözümler sunabilir ve hayatlarını şekillendirmelerinde kendilerine rehberlik yapabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde bu anlamda size başvuranların sayısının bir hayli fazla olacağını düşünmekteyiz.

Butik Sahibi Olmak

Kadın giyimi konusunda müşteriler kaliteli ve devamlı alışveriş yapacakları butiklere yönelmektedir. Bu bağlamda AVM’lere gitmek istemeyen kadınlar için butik mağazalar harika bir çıkış noktasıdır. Siz de 2021 yılı içerisinde bu ilgiyi kendinize çekebilmek için bir butik mağaza açabilirsiniz. Burada özel tasarım ürünlerinizi satarak müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte anlaşma sağlayacağınız giyim markalarının ürünlerine de mağazanızda yer verebilirsiniz. Bu arada açmak istediğiniz butik mağazanın konumuna, müşteri portföyüne dikkat etmelisiniz. Bundan farklı olarak bir marka haline gelebilmek için uygun pazarlama ve satış stratejilerinden de faydalanmanız gerektiğiniz bilmelisiniz.

Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Bilindiği üzere ülkemizde her yıl tonlarca balık tüketilmektedir. Bu anlamda sektörün inanılmaz geniş bir portföye sahip olduğunu belirtmek gerekir. Son zamanlarda ise üretim çiftlikleri üzerinden pazarlama işlemlerinin yapıldığı söylenebilir. Siz de 2021 yılı içerisinde kendinize ait bir balık üretim çiftliği kurabilirsiniz. Ancak çiftliği kurarken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ortaya koyacağınız sermayeye bağlı olacak şekilde bir çiftlik sahibi olabilirsiniz. Sermayeniz çiftliğinizin kapasitesini de belirleyecektir. Ayrıca alabalık ve diğer kültür balıklarının üretimini ve satışını çiftliğiniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bir de üretmiş olacağınız balıkları çiftliğinizin yanına kuracağınız restoranınız üzerinden müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Burada balıkları pişirerek müşterilerine o şekilde de servis edebilirsiniz. Son olarak da büyük firmalara ve markalara özel üretim balıklarınızı uygun pazarlama stratejileri aracılığıyla pazarlayabilirsiniz.

Kantin Sahibi Olmak

Salgın dolayısıyla şu an için okullar eğitime ara vermiş olsalar da 2021 yılı içerisinde bir normalleşme süreci beklenmektedir. Bu normalleşme süreci elbette ki okullara da yansıyacaktır. Bu da öğrencilerin okula dönmesi ve okulda geçirdikleri vakit boyunca kantinden alışveriş yapmaları anlamına gelmektedir. Bu bağlamda 2021 yılı içerisinde bir okulun veya dershanenin kantin işletmesini alabilirsiniz. Böylece kantin işletmesini almak için ortaya koymuş olduğunuz sermayeyi kısa bir süre zarfı içerisinde kurtarabilirsiniz. Bununla birlikte orta vadede ciddi oranda kazanç elde edebilirsiniz. Ancak tüm bunları gerçekleştirebilmek için kanunlarla koyulan kriterlere uymanız ve diğer kar-zarar hesaplarını iyi şekilde yapmanız lazım gelmektedir.

Çikolata Dükkanı Açmak

Şekerlemeler ve atıştırmalıklar içerisinde çikolatanın her zaman özel bir yeri vardır. Gencinden yaşlısına kadar hemen herkes çikolataları sevmektedir. Bu nedenle de çikolataya olan bu özel ilgiyi kara çevirmek için bir çikolata dükkanı açabilirsiniz. Burada çeşit çeşit çikolatayı sevenlerine ulaştırabilirsiniz. Ancak dükkanı açabilmek için belli izinleri ve ruhsatları almanız mecburidir. Ayrıca kısa zamanda benimsenmek için ise dükkanınızı açacağınız konumu iyi şekilde belirlemelisiniz. Bir de reklamınızı iyi şekilde yapmalı ve geniş kitlelere ulaşarak adınızdan söz ettirebilmek için ise her daim kaliteyi uygun fiyatlara satmalısınız. Bu sayede kendi çikolata imparatorluğunuzu kurabilir ve Charlie’ye rakip olabilirsiniz.

Yoga Kursu Açma

Ruhun ve bedenin dinlenmesi noktasında yoganın birçok faydası bulunmaktadır. Bu da yoga eğitimi almak isteyen kişilerin sayısını doğal olarak artırmıştır. Artan bu yoğun ilgiye paralel olarak siz de uzman eğitmenleri bünyenize katarak bir yoga kursu açabilirsiniz. Bu sayede hem kendinizin hem de kursiyerlerinizin yoganın dinlendirici dünyasına girmesini sağlayabilirsiniz. Ancak yine her zamanki gibi kursu açacağınız konuma dikkat etmelisiniz. Kitle psikolojisini ve eğilimlerini iyi bir şekilde analiz ederek kursu açacağınız bölgeyi buna göre tespit etmelisiniz. Bu sayede kursunuza katılanların sayısını da artırmış olacaksınız.

Kreş Açmak

Çalışan anne-babaların en büyük problemi bu süre zarfında küçük çocuklarının durumudur. Bu konu ile alakalı olarak güvenilir ve kurumsal bir kreşe her daim ihtiyaç duyulmaktadır. Üstelik her geçen sene artan nüfusla birlikte kreşlerin sektörde kalmaya devam edeceğini öngörebilirsiniz. 2021 yılı içerisinde ise çocukların anne babaları işteyken rahatça vakit geçirebileceği bir kreş açabilir ve işletmeye başlayabilirsiniz. Ancak eğitmen kadronuzu ve kreşinin bulunduğu binayı dikkatli şekilde seçmenizde fayda vardır. Bir de çocuklarla gün boyu ilgilenmeniz gerektiği için sabırlı, dikkatli ve anlayışlı bir yapıya sahip olmalısınız. Bu arada devletten gerekli kanuni izinleri de almanız lazım gelmektedir.

AVM’lerde Stand Sahibi Olmak

Ürettiğiniz ya da pazarlamak istediğiniz ürünleri müşteriye ulaştırmak son derece önemli bir konudur. Bunun için çeşitli yolları deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri ise AVM’lerde stand sahibi olmak şeklindedir. Özellikle AVM’lere gün içerisinde binlerce kişinin giriş yaptığı düşünülecek olursa stant sahibi olmak hiç fena bir fikir gibi gözükmemektedir. Böylece ürünlerinizi hedef kitlenize çok daha rahat şekilde ulaştırabilirsiniz. Bu arada ilgili ürünleri pazarlarken hangi AVM’de hangi ürünü satacağınızı da iyi belirlemelisiniz. Neticesinde satış rakamlarınızın arttığını göreceksiniz. Bir de ünlü markaların stantlara özel bayiliklerini alarak bu markaların ürünlerini de yine kendi ürünlerinizle birlikte pazarlama şansına sahip olabilirsiniz.

Oto Yıkamacı Açmak

2021 yılı içerisinde araba sektörünün de bir atılım içerisine gireceği düşünülmektedir. Doğal olarak satın alınan arabaların belli bir sürenin geçmesiyle birlikte yıkanması gerekmektedir. İşte tam bu noktada uygun bir lokasyonda açacağınız oto yıkamacı devreye girecektir. Uzman çalışma ekibiniz ve güvenilir hizmet prensibinizle müşterilerinizin oto yıkama konusundaki bir numaralı adresi olabilirsiniz. Ayrıca işleri büyüterek oto sanayi sitelerinde veya başka bölgelerde şubeler açarak genişleme yoluna da gidebilirsiniz.

Antika Dükkanı Açmak

Antika eşyalara her dönem özel bir ilgi duyulmaktadır. Özellikle koleksiyonerler ve antika bağımlıları tarafından bu tarz eşyaların satıldığı dükkanlara rağbet büyüktür. Bu konu ile alakalı olarak koleksiyonerlik yapabileceğiniz ve topladığınız eşyaları satabileceğiniz şirin bir dükkan açabilirsiniz. Bu dükkan üzerinden antika eşyaları pazarlayabilirsiniz. Bu eşyalara gencinden yaşlısına ciddi bir ilgi olduğunu unutmamanızda fayda vardır. Bu arada sattığınız ürünlerin daha fazla kişiye ulaşabilmesini sağlamak adına kendinize ait bir internet adresi oluşturabileceğinizi hatırlatmakta yarar vardır. Böylece satış rakamlarınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Vejetaryen-Vegan Kafe Açmak

Et veya hayvansal hiçbir ürünü tüketmeyen insanların sayısının bir hayli fazla olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Bu kapsamda vegan ya da vejetaryen olan kişilere özel olacak şekilde güzel bir kafe açabilirsiniz. Üstelik sağlıklı bitkisel malzemelerden üreteceğiniz yemeklerle ve içeceklerle müşteri kitlenizin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu kafeyi Gaziantep’te açmamanızı öneriyoruz zira yeterli seviyede müşteri bulamayabilirsinizJ Buradan da anlaşılacağı üzere hedef kitlenizin bulunduğu bölgeyi iyi şekilde analiz ederek adımlarınızı atmalısınız.

Kahvaltı Evi Sahibi Olmak

Kahvaltı, bilindiği üzere günün en önemli öğünüdür. Güne sağlam başlamak ve devam edebilmek adına hayati bir öneme sahiptir. O nedenle zamana ve mekana bakılmaksızın zorunlu bir ihtiyaç olduğu görülmektedir. Siz de 2021 yıl içerisinde harika bir kahvaltı evi açabilirsiniz. Böylece en güzel kahvaltıları müşterileriniz için hazırlayabilirsiniz. Bu kahvaltı evini dilerseniz kendiniz çalıştırabilir dilerseniz kendi işinizin patronu olarak sizin için çalışan kişilere sahip olabilirsiniz. Ancak kahvaltı evi sahibi olacaksınız ürünlerinizin taze olmasına son derece dikkat etmelisiniz. Ayrıca hoş ve otantik bir yapıya sahip bir kahvaltı evine sahip olmanız müşterilerinizin mekanınıza tekrar tekrar gelmesine de vesile olacaktır.

Make-Up Sanatçısı Olmak

Kadınlar için makyaj son derece önemli bir konudur. Gündelik yaşamlarında, iş toplantılarında vs. aklınıza gelebilecek her alanda makyaj yapmaları mümkündür. Ayrıca kadınlar kadar olmasa da şov veya televizyon dünyasında yer alan birçok erkek de makyaj yapabilmektedir. Bu nedenle profesyonel bir makyöz haline gelerek hizmet verebilirsiniz. Üstelik yapacağınız işlerin kalitesiyle orantılı olarak adınızdan söz ettirebilirsiniz. Bu sayede birçok alanda kendinize iş imkanı yaratabilirsiniz. Bununla birlikte kendi make-up merkezinizi açarak da kadınlara ve erkeklere yardımcı olabileceğinizi bilmelisiniz. Bu arada alanda uzmanlaşarak drag queen makyajı bile yapabilecek konuma gelebilirsiniz.

Spor Salonu Açmak

Spor, hayatımızın vazgeçilmezi bir seçeneği haline gelmelidir. Bu nedenle de spor salonlarının önemi son derece büyüktür. Konu ile ilgili olarak spor salonu açabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. En kaliteli spor ekipmanlarını getirterek müşterilerinizin salonunuzdan faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte bünyenize katacağınız personel trainer’larınızın da uzman olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede müşterilerinizin güvenle sizi tercih etmesine vesile olabilirsiniz. Spor salonu açarken ise hedef kitlenizi iyi bir biçimde belirlemelisiniz. Bunun yanında kadınların ve erkeklerin birlikte faydalanabileceği bir spor salonu açmanız ve salondaki güven ortamını temin etmeniz kadınların da erkekler kadar salonunuzu tercih etmesini sağlayacaktır.

Spa ve Kaplıca Salonu Sahibi Olmak

Beden sağlığının korunması ve çeşitli hastalıkların geçmesi anlamında spaların ve kaplıca salonlarının rolü büyüktür. 2021 yılında da salgın sürecinin tamamlanmasıyla birlikte bu alanlara ilginin artacağı düşünülmektedir. Bu nedenle artacak olan ilgiyi kendinize çekebilmeniz için kaliteli, şık ve otantik öğelerin fazla olduğu bir merkez açabilirsiniz. Uzman ekibinizle birlikte müşterilerinize harika bir spa deneyimi yaşatabilirsiniz. Ayrıca çeşitli sağlık sorunları olan müşterilerinize özel kaplıca salonu da açabilirsiniz. Bu sayede her müşteriye hitap eden bir yapıya kavuşabilirsiniz.

VİOP ile kazanın

Diğer seçeneklerden farklı VİOP için herhangi bir dükkan açmanız, marka oluşturmanız ya da bir hizmet vermeniz gerekmemektedir. Borsa üzerinden işlem yaparak kendi iş stratejinizi belirleyebilirsiniz. Bilindiği üzere VİOP, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nın kısaltılmış halidir. Bir nevi borsada işlem yapmak isteyen kişiler için kurulmuş bir piyasadır. Buraya giriş yaparak para kazanabilirsiniz. Kazancınızı kısa zamanda artırabilir ve birçok alanda yapmış olduğunuz yatırımlarınızın karşılığını hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Bu arada hisse senedi satın alma, yatırım yapma, vadeli işlemlerine yönelme gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Konu bazında piyasa sistemin size her türlü kolaylığı sağladığını göreceksiniz. 2021 yılı için kazanç sağlayabileceğiniz güzel bir yol olduğu eklenebilir.

Sonuç

Genel olarak 2021 yılı içerisinde yapabileceğiniz işler bu şekildedir. Bu iş fikirlerinden bir tanesini seçerek kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bu işlerden birkaçını bir arada yapabilmeniz de mümkündür. Ancak bunun için uzman kişilerden fikir ve destek almanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bu sayede uzun vadede zarara uğramamış olacaksınız. İlerleyen dönemlerde yaşanacak olan gelişmelerle birlikte listede değişiklikle yaşanabilir. Bu nedenle iş fikirleri kategorisini düzenli aralıklarla takip etmenizi önermekteyiz. Müşteriler, hizmetler ve diğer seçeneklerle ilgili merak ettiklerinizi de yine uzman kişilere danışabilirsiniz. Kısa zamanda ciddi miktarda kazançlar elde etmeniz dileğiyle…

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap