1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. 2022 zabıta maaşları ne kadar oldu?

2022 zabıta maaşları ne kadar oldu?

featured

Yerel yönetimlere bağlı çalışan, kamu düzeninin ve halk sağlığının korunması için uğraş gösteren resmi bir devlet memuru olan zabıtaların maaşına 2022’nin ilk 6 ayında geçerli olacak şekilde yüzde 25,65 oranında zam yapıldı. İşte yeni zamlı zabıta maaşları…

2022 Zabıta Maaşları Ne Kadar Oldu?

9/1 derecede zabıta memuru 2022’nin ilk 6 ayı içinde aylık 5,670 TL maaş alacak.

Nasıl Zabıta Olunur?

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak 

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap