1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. 2022 Zamlı Araştırma Görevlisi, Profesör ve Öğretim Görevlisi maaşları ne kadar oldu?

2022 Zamlı Araştırma Görevlisi, Profesör ve Öğretim Görevlisi maaşları ne kadar oldu?

featured

TÜİK, Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi ile birlikte yıllık enflasyon oranını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 2021 yılı Enflasyonu 36,08 olarak belirlendi. Tüm memur ve emekliler enflasyon oranına göre maaşlarını yeniden hesaplamaya başladı ve gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan kesin zam oranlarına çevrildi. 3 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen Kabine toplantısı sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen memur ve emekli zammını açıkladı. Peki açıklanan yeni yıl zammı ile birlikte Araştırma Görevlisi, Profesör ve Öğretim Görevlisi maaşı ne kadar olacak?

2022 YILINDA ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ, PROFESÖR, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ MAAŞINA NE KADAR ZAM GELECEK?

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre memur ve emekli maaşlarına 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 25,65 zam geleceği yönünde idi. 

Lakin Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tarafından yapılan açıklamaya göre memur maaşı zam oranları 30,5’e yükseltildi. 

TÜİK tarafından açıklanan veriler ışığında yeni yılda araştırma görevlisi maaşlarına yüzde 30,5 oranından zam uygulanacak. Yeni zamla birlikte Araştırma Görevlisi maaşı 8.231 TL’den 10.741 TL’ye yükselecek.

TÜİK tarafından açıklanan veriler ışığında yeni yılda Profesör maaşlarına yüzde 30,5 oranından zam uygulanacak. Yeni zamla birlikte Profesör maaşı 13.936 TL’den 18.186 TL’ye yükselecek.

TÜİK tarafından açıklanan veriler ışığında yeni yılda Öğretim Görevlisi maaşlarına yüzde 30,65 oranından zam uygulanacak. Yeni zamla birlikte Öğretim Görevlisi maaşı 7.864 TL’den 10.262 TL’ye yükselecek.

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Oyun Oynayarak Para Kazandıran Siteler 2021
Yorum Yap

Yorum Yap