1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. 2022 zamlı Doktor maaşları resmen belli oldu! Yeni yılda zamlı Doktor maaş tablosu…

2022 zamlı Doktor maaşları resmen belli oldu! Yeni yılda zamlı Doktor maaş tablosu…

featured

TÜİK, Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi ile birlikte yıllık enflasyon oranını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 2021 yılı Enflasyonu 36,08 olarak belirlendi. Tüm memur ve emekliler enflasyon oranına göre maaşlarını yeniden hesaplamaya başladı ve gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan kesin zam oranlarına çevrildi. 3 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen Kabine toplantısı sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen memur ve emekli zammını açıkladı. Peki açıklanan yeni yıl zammı ile birlikte Doktor maaşı ne kadar olacak?

2022 YILINDA DOKTOR MAAŞINA NE KADAR ZAM GELECEK?

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre memur ve emekli maaşlarına 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 25,65 zam geleceği yönünde idi. 

Lakin Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tarafından yapılan açıklamaya göre memur maaşı zam oranları 30,5’e yükseltildi. 

2022 ZAMLI DOKTOR MAAŞI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre yeni yılda Uzman doktor (1/4) doktor maaşları 10.126 TL’den 13.214 TL’ye yükseldi.

2022 EN DÜŞÜK AİLE HEKİMİ MAAŞI NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre en düşük aile hekimi maaşı 5.500 TL’den 7.177 TL seviyelerine yükseldi.

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap