1. Anasayfa
 2. Bilgi

2023 Toyota Corolla Cross Hybrid tanıtıldı: Özellikleri neler?

2023 Toyota Corolla Cross Hybrid tanıtıldı: Özellikleri neler?

Crossover otomobil modelleri son dönemde piyasada oldukça ilgi görüyor. Toyota da, uzun bir süredir beklenen 2023 Corolla Cross Hybrid modelini tanıttı. Peki Corolla Cross Hybrid hangi özellikleri sunuyor?

Dünyanın en popüler otomobil markalarından Japonya merkezli Toyota, model ve konsept seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirketin son tanıttığı model, 2023 Corolla Cross Hybrid oldu. Büyük bir lansmanla tanıtılan bu model, lansmana özel bir fiyatla satışa sunuldu. Corolla Cross Hybrid teknik özellikleri, paketleri ve fiyatlarına dair tüm bilinenlere bakalım.

Corolla Cross Hybrid: Efsane bambaşka bir boyutta

Toyota’nın en popüler ve ikonik modellerinden Corolla, son yıllarda farklı konseptlerde karşımıza çıkıyor. Corolla Hatchback’in ardından Corolla Cross Hybrid bunu yeniden gösteriyor. Dünya çapında ilgi gören SUV segmentinde markanın yeni modeli olan Corolla Cross Hybrid, C-SUV segmentinde 5. jenerasyon hibrit teknolojisini sunacak. Güvenlik açısından Toyota’nın önemli atılımlarından olan Toyota Safety Sense 3, modellerde yer bulacak. Buna ek olarak otomobillerde 10.5 inç HD multimedya ekranı ve 12.3 dijital kokpit bulunacak.

Tasarım olarak klasik bir SUV’dan farklı olarak, ön ızgarasının yenilikçi bir form ile dikkat çektiği Corolla Cross Hybrid, far tasarımı ve dinamik yapısı ile öne çıkıyor. Aracın boyutlarına baktığımızda 4,46 metre uzunluk, 1,825 metre genişlik, 1,62 metre yükseklik dikkat çekiyor. Aks aralığı ise 2,64 metre. Corolla Cross Hybrid modelinde panoramik cam tavan, bagaj hacminin genişliği ve iç hacmin ferahlığı da öne çıkanlardan. Özellikle bagaj hacmi Corolla kalitesini yeniden ortaya koyuyor, Corolla Cross Hybrid 525 litre bagaj hacmine sahip.

2023 Corolla Cross Hybrid özellikleri

C-SUV modeli, giriş paketi olan Flame’de dahi üst düzey özellikleri barındırıyor. Flame’de 17 inç alaşım jantlara ek olarak elektronik fren, geri görüş kamerası, elektrikli bel desteği, otomatik kamera ve LED ön farlar yer alıyor.

Otomobilin en çok öne çıkan yanlarından biri, markanın iddialı olduğu gelişmiş hibrit motoru. Toyota’nın 25 yıldır üzerinde çalıştığı hibrit motor teknolojisinin 5. jenerasyonu Corolla Cross Hybrid’de öne çıkıyor. Düşük yakıt tüketimi ile öne çıkan 1.8 litre hibrit motor, eski motorlara göre yüzde 15’in üzerinde güç üretiyor ve 100 kilometreye 10 saniyede çıkıyor. 5.5 litre yakıt tüketimi ile dikkat çeken Corolla Cross Hybrid, sessiz çalışma ve uzun batarya ömrü özelliklerini de sunuyor.

Güvenlik, Corolla Cross Hybrid’de bir ek paket değil, standart olarak sunulmuş durumda. Motosiklet ve otomobilleri algılayan ön çarpışma önleyici sistem, acil durum direksiyon sistemi, akıllı hız sabitleme modelleri yer alıyor. Modelde aynı zamanda ön koltuklarda oturanların birbirine çarpmasını önleyen bir orta hava yastığı da mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=Gam2KSQyktY

Corolla Cross Hybrid paketleri ve fiyatları

Toyota, Corolla Cross Hybrid modellerinde piyasaya rekabetçi bir fiyatla girdi. Türkiye’de cross over otomobiller son yıllarda çok ilgi görüyor ve FIAT Egea Cross gibi piyasada yüksek satışlara ulaşan cross araçlar için, Corolla Cross Hybrid önemli bir alternatif oluşturacak. Corolla Cross Hybrid dört farklı donanım sınıfı ile geldi. Bu paketler Flame, Flame X-Pack, Passion ve Passion X-Pack oldu.

2022 Kasım ayı için geçerli fiyatlar şu şekilde:

 • Flame liste fiyatı 900.000 TL, lansmana özel fiyatı 835.000 TL.
 • Flame X-Pack liste fiyatı 930.000 TL, lansmana özel fiyatı 865.000 TL.
 • Passion liste fiyatı 997.000 TL, lansmana özel fiyatı 927.000 TL.
 • Passion X-Pack liste fiyatı 1.070.000 TL, lansmana özel fiyatı 995.000 TL.

Corolla Cross Hybrid lansmana özel kampanyalı fiyatlara bakıldığında, ciddi bir talep alabilir gibi görünüyor. Markanın hedefi, 2022 yılı içinde 2000’in üzerinde satış yapmak.

Video Kaynak

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir