1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. 3 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek mi? Erdoğan Konu Hakkında Ne Dedi?

3 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek mi? Erdoğan Konu Hakkında Ne Dedi?

3 gun daha sokaga cikma yasagi gelecek mi
3 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Koronavirüs sürecinde sokağa çıkma yasağı birçok ülkede uygulanırken ülkemizde de 3. kez uygulamaya geçti. İki kez hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı 23-26 Nisan arasında uygulanıyor ve 1 Mayıs’ın Cuma gününe tekabül etmesi sebebiyle 1-3 mayıs arasında da 3 gün daha sokağa çıkma yasağı verilip verilmeyeceği merak konusu.

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Verilecek?

3 gün daha sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı hususunda Cumhurbaşkanı, partisinin MYK toplantısında 3. bir sokağa çıkma yasağının mümkün olduğu hususunda değerlendirmelerde bulundu. Bu sebeple, herkesin 1-3 mayıs tarihlerinde 3 gün daha sokağa çıkma yasağına hazırlıklı olmasında fayda var.
Sokağa çıkma yasağı bugün birçok ülke tarafından uygulanıyor ve özellikle Almanya ve Avusturya gibi Avrupa ülkeleri sokağa çıkma yasağı ve diğer aldıkları tedbirlerde kısmi gevşemeye geçeceklerini duyuruyor. Ülkemizde de Ramazan Bayramına kadar alınan önlemlerde gevşeme beklenirken bu süreye kadar sokağa çıkma uygulamalarının yaşanması muhtemel. Bu sebeple, alışveriş ve diğer ihtiyaçların alınarak daha sıkı tedbirlere hazırlıklı olunmalı.

İlgini Çekebilir:  Ünlü bilim insanından uyarı: Yeni pandemi koronavirüsten daha ölümcül olabilir
Yorum Yap

Yorum Yap