1. Anasayfa
 2. Diyet

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?
7 zeytin 1 incir diyeti
0

7 zeytin 1 incir diyeti fazla kilolarından şikayetçi olanların uyguladığı diyetlerden biridir. Diyetin kontrollü bir şekilde yapılması ve sağlık bir zayıflama için birçok bilim adamı tarafından onay alan bir diyettir. Zayıflamaya ve bağışıklık sistemini hızlandırmaya yardımcı olmasının yanında vücuda birçok katkı sağlamaktadır.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

7 zeytin 1 incir diyeti uygulamaya başlanırken ilk olarak sabırlı olmak gerekmektedir. Yapılan diyetten hızlı bir şekilde sonuç almayı beklemek yanlış olacaktır. Diyetten daha iyi sonuç alınabilmesi için diyette kullanılan malzemelerin organik olmasına dikkat edilmelidir. Diyete başlandıktan birkaç gün sonra sonuç alınmaya başlanacaktır.

 • Sabah uyandıktan sonra ve akşam yatmadan hemen önce 7 zeytin 1 incir yenmelidir. Bu saatler vücudun en verimli olduğu saatler olup, diyetin etkili bir şekilde gerçekleştirilmesinde etkili olmaktadır.
 • 7 zeytin ve 1 incir 21 gün sabah ve akşam olacak şekilde tüketilmelidir. Bunun dışında günlük olarak da tüketilebilmektedir.7 zeytin 1 incir diyeti uygulamak adına kür hazırlamak için 4 adet kesilmiş incir 4 yemek kaşığı zeytinyağı içerisinde bir gün bekletilmelidir. Her sabah ve her akşam 7 zeytin ile birlikte 1 adet incir bu şekilde tüketilmelidir.
 • Azalan incirlerin yerine yenisi konulmalıdır. 21 günün sonunda kilo vermeye başlanabilecektir. Diyetten yeteri kadar verim alınabilmesi için kişinin gün içerisinde de sağlıklı besinler tüketmesi gerekmektedir.
 • 7 zeytin ve 1 incir tüketiminin ardından su içmek kilo vermeyi daha hızlı hale getirecektir. Bunun dışında gün içinde bol su tüketimi yapılmalıdır.
 • Piyasada hali hazırda satılan 7 zeytin 1 incir çayı da bulunmaktadır. Fakat zeytin ve inciri doğal haliyle tüketiyor olmak vücut için daha sağlıklı olacaktır.
 • Yaklaşık 100 kaloriye sahip olan 1 zeytin ve incir, vücudun gün içerisinde almak durumunda olduğu enerjiyi sağlayacaktır.
7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?
7 Zeytin 1 İncir Diyeti

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Faydaları

7 zeytin ve 1 incir kullanılarak hazırlanan kür insan vücuduna ciddi derecede olumlu katkı sağlamaktadır. Kişiler zeytin ve inciri günlük olarak da sıklıkla ve rahatlıkla tüketebilirler.

1.     Metabolizmayı Hızlandırarak Kolay Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Zeytin ve incir metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakmaya yardımcı olan en önemli iki besindir. Özellikle ödem gibi şikayetleri olanlar için oldukça etkilidir. Diyet içerisinde ikisinin de kullanılıyor olması sağlıklı bir şekilde kilo vermek için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bunun yanında bu diyeti uygulayan kişiler normale göre daha az acıkacaklardır.

2.     Hücreleri Yenilerek Cildi Besler

7 zeytin 1 incir diyeti hücre yenilemesine yardımcı olarak beyin hücreleri ve cilt hücrelerinin onarılmasına katkı sağlar. Özellikle hamile bayanların anne ve bebek sağlığı için 7 zeytin 1 incir tüketimi oldukça fayda sağlayacaktır. Bunun yanında besinleri bu şekilde kullanmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir.

3.     Kanser Oluşumunu Engeller

7 zeytin ve 1 incir ile uygulanan diyet, kanserli hücrelerle savaşarak iyileşme sürecini hızlandırır. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser hücrelerinin oluşumunun önüne geçer. Bunun yanı sıra vücudu diğer birçok hastalığa karşı korur. Bu özelliği ile en etkili tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

4.     Vücut Fonksiyonlarının Düzenli Çalışmasını Sağlar

Vücut fonksiyonlarını düzenleyerek vücudun düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca vücudun ihtiyacı olan vitaminleri almaya da yardımcı olur. Solunum yolu rahatsızlıklarına da iyi gelerek rahat bir nefes almayı sağlar.

7 zeytin bir incir diyeti ayrıca;

 • Kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur.
 • Düzenli uygulanması halinde diş sağlığını korur.
 • Kalbe iyi gelerek kalbi kuvvetlendirir.

7 Zeytin ve 1 İncir İle Yapılan Diyetinin Zarar Var Mı?

Normal şartlarda günlük olarak tüketilen zeytin ve incirin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat bazı kişilerin bu diyeti uygularken daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

 • 7 zeytin 1 incir diyeti uygulanmadan önce kan değerlerinin kontrol ettirilmesi gerekmektedir.
 • Tansiyon ve diyabet sorunu olanların diyeti uygulamadan önce mutlaka doktora danışmaları gerekmektedir.
 • Hamilelik süresinde kullanılmasında herhangi bir sorun olmamasının yanında bu dönemde kullanılmadan önce doktora danışmak daha doğru olacaktır.

7 zeytin 1 incir diyeti uygulanırken beslenmeye de ayrıca önem verilmelidir. Diyet programının etkili bir şekilde uygulanabilmesi için günlük beslenme büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir