1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. 70 bin yıl sonra bir ilk! Görüntülemeyi başardılar

70 bin yıl sonra bir ilk! Görüntülemeyi başardılar

featured

Söz konusu görüntü Çinli teknoloji şirketi Origin Space tarafından fırlatılan küçük bir uydu olan Yangwang 1 tarafından çekildi.

70 bin yıl sonra ilk defa Dünya’nın yakınından geçen Leonard’ın bulunduğu kare aynı zamanda Kuzey Işıkları’na da ev sahipliği yaptı. Leonard en son 70 bin yıl önce iç güneş sisteminde ortaya çıktı. Başka bir deyişle kuyrukluyıldız 70 bin yıllık bir güneş yörüngesinde.

70 Bin Yıl Sonra Bir Ilk! Görüntülemeyi Başardılar
70 BİN YIL SONRA İLK DEFA DÜNYA’NIN YAKININDAN GEÇTİ

Bu, hiperbolik bir yörüngede olduğu için Leonard’ın son yörüngesi olacak, yani Leonard Güneş’e yaklaşımından sonra güneş sistemini terk edecek. Leonard, Ocak 2021’de astronom Gregory Leonard tarafından keşfedilmiş ve keşfe imza atan bilim insanının adını almıştı. Leonard muhtemelen son 35 bin yılını güneşe doğru seyahat ederek geçirdi ve 3 Ocak’ta yıldızımıza en yakın noktaya geldiğinde onu bir daha görmeyeceğiz. Başka bir deyişle saniyede 71 kilometre hızla ilerleyen Leonard Güneşe en yakın olduğu noktaya, yani günberiye 3 Ocak’ta ulaşacak. Bilim insanları kuyrukluyıldızın gezegenimiz için herhangi bir risk taşımadığının altını çiziyor.

70 Bin Yıl Sonra Bir Ilk! Görüntülemeyi Başardılar

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Vodafone’dan yeni nesil mağazalar
Yorum Yap

Yorum Yap