1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

Akbank Ek Hesap Limiti Nasıl Arttırılır?

Akbank Ek Hesap Limiti Nasıl Arttırılır?
akbank ek hesap limiti nasil artirilir
Bu yazıda Akbank ek hesap limiti nasıl artırılır? Soruna cevap vereceğiz. Bunun öncesinde ek hesap nedir sorusuna cevap vermek gerekirse, ek hesap normal TL cinsinde hesabınıza tanımlanan eksiye düşebilen hesaba tanımlanan bir özelliktir. Örneğin ani bir şekilde paraya ihtiyacınız oldu ve hesabınızda paranız yok. İşte tam da bu durumda hesabınızdan ek hesabınızı kullanarak para çekebilirsiniz.

Ek Hesap Limiti Ne Kadar Olur?

Ek hesap limiti müşteriye yani size tanımlanan limit kadar olur. Peki, ek hesap limit nasıl belirlenir. Ek hesap limitini belirlerken birçok şey değerlendirilerek tanım yapılır. Bunlardan en önemlisi ise geliriniz ve ödeme düzeninizdir.
Eğer ödeme düzeniniz kötü ise size ek hesap tanımı yapılmaz. Ek hesap tanımı yapılırsa da tanımlanan limit gelirinize bağlı olarak değişir. Ek hesabın mantığında kısa vadeli nakit ihtiyacını karşılamak olduğundan limit olarak daha düşük seviyelerde tanımlanır.

Ek Hesap Limitimi Ne Zaman Kullanabilirim?

Ek hesap limitiniz tanımlandıktan sonra istediğiniz zaman bu hesabı kullanabilirsiniz. Ek hesabınızı ister ATM’lerden nakit çekim yaparak, ister internet bankacılığından herhangi bir yere para göndererek ya da ödeme yaparak kullanabilirsiniz. ATM’den para çekebilmeniz için internet bankacılığı QR ile ya da ATM kartınız ile para çekebilirsiniz.
Akbank-Ek-Hesap-Limiti-Nasil-Artirilir-1938332

Ek Hesabımı Ne İçin Kullanabilirim?

Akbank ek hesap limitinizi nakit ihtiyacınızın olduğu her durum için kullanabilirsiniz. Örneğin acil para ihtiyacı durumunda nakit çekim yapabilirsiniz ya da acil fatura ödemesi için kullanabilirsiniz. Ayrıca Akbank ek hesabınızı diğer bütün nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Limit Artımını Nasıl Yapabilirim?

Akbank ek hesap limiti nasıl artırılır sorusuna cevap vermek gerekirse bunu için birçok şekilde yapmak mümkündür. Örneğin herhangi bir Akbank şubesine giderek limit artırım talebinizi belirterek limit artırım yapabilirsiniz.
Ya da Akbank şubesine gitmeden internet bankacılığı üzerinden istenilen bilgileri girerek kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz ise Akbank tarafından çok kısa bir süre sonra telefon ya da mesaj üzerinden yanıt verilir. Akbank ek hesap limitiniz artırıldıktan sonra hesabınıza hemen tanım yapılır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap