1. Ana Sayfa
  2. Banka

Akbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Akbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?
akban emekli promosyonu ne kadar

SGK, BAĞ-KUR veya emekli sandığı maaşlarını bankalar arası transferinin yapılmasının teşviki amacı ile bazı avantajlar sunulmaktadır. Sunulan promosyon ve avantajlar bankalara göre farklılık göstermektedir. Akbank, maaşını taşıyan müşterilere özel 7500 TL’ye varan promosyon avantajı sunuyor. Promosyon tutarının maaş tutarına göre farklılık gösterdiği görülüyor.

Maaş Skalası ve Verilen Promosyon Tutarı

  • 0-1.499 TL arası maaş alan müşterilere 500 TL SGK promosyon, 4.150 TL Ek Promosyon Tutarı Toplam 4.650 TL veriliyor.
  • 1.500- 2.499 TL arası maaş alan müşterilere 625 TL SGK promosyon, 5.175 TL Ek Promosyon Tutarı Toplam 5.800 TL veriliyor.
  • 2.500 TL ve üzeri maaş alan müşterilere 750TL SGK promosyon, 6.250 TL Ek Promosyon Tutarı Toplam 7.000 TL veriliyor.

Müşteriler maaş taşıma anlaşmasını yaptıktan ve promosyonu aldıktan sonra banka değişikliği yapar ise ödenen promosyon geri alınıyor. Vefat durumu ise bu kuralın dışında tutuluyor.

Sunulan Ek Avantajlar Nelerdir?

Akbank, emekli maaşını bünyesine taşıyan müşterilerine promosyon tutarına ek bazı avantajlar da sunuyor. Emekli maaşını Akbank’a taşıyan müşteriler maaşları yatmadan 2 önce hesaplarından para çekebiliyorlar. Bu avantajdan, hesabında artı para kredi limiti tanımlı olan müşteriler yararlanabiliyor. Bankanın belirlediği limit doğrultusunda çekilebilecek tutar müşterilere veriliyor.

Maaşını Akbank’a taşıyan müşteriler bu avantajdan bir sonraki ay yararlanabiliyor. Eğer müşterinin aynı hesabına farklı yerlerden birden fazla maaş ödemesi yapılıyor ise bu avantajdan ilk maaşı üzerinden yararlanabiliyor. Maaşını Akbank’a taşıyan müşterilere şube işlemlerinde öncelik verilmektedir. Akbank, yurtiçinde diğer bankalardan yapılacak para çekme işlemlerinde 2 defa olmak sureti ile ücretsiz işlem yapma hakkı tanıyor.

Mobil ya da internet şube üzerinden yapılacak EFT işlemlerinde de 2 defa ücretsiz işlem yapma hakkı tanınıyor. Tüm bunların yanı sıra maaşını Akbank’a taşıyan müşterilere bireysel kredilerde de avantajlar sunuluyor. Maaşını 3 aylık periyotlarda alan müşteriler için alacakları kredilerde de3 ayda 1 ödeme periyodu uygulanıyor. Akbank müşterilerine faiz oranlarında da özel uygulamalar yapılacağını duyuruyor.

Emekli Maaşımı Akbank’a Taşımak İçin Neler Yapmalıyım?

Emekli maaşınızı Akbank’a taşımak için T.C. kimlik numaranızın yazılı olan kimliğiniz ile birlikte en yakın şubeye gitmeniz yeterli oluyor. Aynı zamanda e- devlet şifreniz var ise Akbank internet şube yönlendirmesi ile taşıma işlemini bağlayabiliyorsunuz. Akbank aracılığı ile www.turkiye.gov.tr adresine bağlanmanız yeterli oluyor.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap