1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Alparslan: Büyük Selçuklu oyuncuları, karakterler: Alparslan dizisi konusu nedir, hangi gün, nerede çekiliyor?

Alparslan: Büyük Selçuklu oyuncuları, karakterler: Alparslan dizisi konusu nedir, hangi gün, nerede çekiliyor?

featured

Sultan Melikşah’ın babası olan Alparslan, Büyük Selçuklu Devleti’nin de ikinci hükümdarıdır. TRT1 ekranlarında Alparslan dönemi seyirci karşısına çıkıyor. Dizinin yönetmenliğini Sedat İnci yürütüyor. İlk bölümü ile 8 Kasım Pazartesi akşamı izleyicinin beğenisine sunuluyor. Peki, Alparslan Büyük Selçuklu dizisi nerede çekiliyor?

Alparslan: Büyük Selçuklu Oyuncuları, Karakterler: Alparslan Dizisi Konusu Nedir, Hangi Gün, Nerede Çekiliyor?

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Alparslan: Büyük Selçuklu Oyuncuları, Karakterler: Alparslan Dizisi Konusu Nedir, Hangi Gün, Nerede Çekiliyor?

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Alparslan: Büyük Selçuklu Oyuncuları, Karakterler: Alparslan Dizisi Konusu Nedir, Hangi Gün, Nerede Çekiliyor?

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI

Barış Arduç – Alparslan
Fahriye Evcen – Akça Hatun
Mehmet Özgür – Nizamülmülk
Yurdaer Okur – Tuğrul Bozan
Erdinç Gülener – Çağrı Bey
Barış Bağcı – Tuğrul Bey
Gizem Karaca – Evdokya
Sarp Levendoğlu – Romen Diyojen

İçeriği Kaynağından oku: Milliyet

Not : Bu içerik Milliyet internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Danilo Zanna’dan boşanma süreciyle ilgili açıklama
Yorum Yap

Yorum Yap