1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Anadolu Efes son saniyede kazandı

Anadolu Efes son saniyede kazandı

featured

Anadolu Efes evinde Kızılyıldız’ 84-83’lük skorla mağlup etti. Anadolu Efes bu sonuçla derecesini 9-8 yaparken, Kızılyıldız ise 7-10’a geriledi.

Maçtan önemli anlar 

Rodrigue Beaubois ve Tibor Pleiss ikilisiyle maça hızlı bir giriş yapan temsilcimiz, henüz ilk çeyrekte farkı da çift hanelere çıkardı ve kontrolü büyük ölçüde eline aldı.

İkinci çeyreğe 9-0’lık seriyle başlayan Kızılyıldız, farkı da kısa süre içinde eritti. Konuk ekip, bitime 3.5 dakika kala 37-36’yla skorda bir ara öne de geçerken, temsilcimiz bu bölümde skor bulmakta zorlandı.

Devrenin son 1 dakikasına girilirken, Kızılyıldız geriden gelerek 5 sayılık fark yakaladı. Anadolu Efes, iyi başladığı maçın ikinci çeyreğinde zorlanırken, soyunma odasına 46-43 geride gitti.

Çekişmeli dakikalar 

Soyunma odasından iyi dönen taraf Kızılyıldız, çeyreğin ortalarına doğru 62-53’le farkı da 9’a kadar çıkardı.

Anadolu Efes, bu bölümde hücumda temposunu bulmakta yine zorlandı. Bu çeyrekte skordaki üstünlüğünü koruyan Kızılyıldız, final periyoduna 68-65 önde girdi.

Son çeyreğin ilk dakikalarında her iki takım da skor bulmakta zorlanırken, bu bölümde oyunun dengesi değişmedi. Maçın son 5 dakikasına da konuk ekip 74-72’lik üstünlükle girdi.

Maçın son saniyelerinde skordaki üstünlüğünü yaptığı basit hatalarla koruyamayan Kızılyıldız, özellikle can yakan toplarda sınıfta kaldı ve bitime 2 saniye kala çizgiye gelen Vasilije Micic 2’de 2 atarak sonucu belirledi.

Sayı tablosu

Anadolu Efes‘te Tibor Pleiss 23 sayı-7 ribaunt, Rodrigue Beaubois 10 sayı-2 asist, Shane Larkin 8 sayı-9 asist, James Anderson 9 sayı-3 ribaunt, Vasilije Micic 21 sayı ve Bryant Dunston 5 sayı-4 ribaunt yaptı.

Kızılyıldız‘da Nikola Kalinic 20 sayı-5 asistle oynarken, Nate Wolters 12 sayı-5 asist, Ognen Kuzmic 7 sayı-11 ribaunt, Nikola Ivanovic 9 sayı-4 ribaunt ve Aaron White 6 sayı yaptı.

1. Periyot: 31-21
2. Periyot: 12-25
3. Periyot: 22-22
4. Periyot: 19-15

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap