1. Anasayfa
 2. Biyografi

Aras Bulut İynemli Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi

Aras Bulut İynemli Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi
0

Dizi oyuncularını mercek altına almaya devam ediyoruz. Sitemizin bugünkü konuğu dizi oyuncuları arasında oldukça yetenekli ve popüler olan Aras Bulut İynemli! 25 Ağustos 1990 doğumlu olan oyuncu henüz 27 yaşında, 1.83 cm boyunda, 70 kilo ve Başak burcudur. Aras Bulut İynemli dizileri ile adından sıkça söz ettirirken, kendisini en çok öne çıkaran yapımlar ise İçerde ve Çukur dizileri oldu. İstanbul doğumlu olan yetenekli aktör, aynı zamanda 2011 2. Antalya Televizyon Ödülleri’nde de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında ödül aldı. Daha yakından tanımak isteyenler için Aras Bulut İynemli kimdir araştırdık!

Aras Bulut İynemli Kimdir?

Ağabeyi tiyatrocu, ablası ise seslendirme sanatçısı olan genç oyuncu Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Liseden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliğine başladı. Çeşitli reklam filmleriyle oyunculuk kariyerine adım atan Aras Bulut İynemli yeni dizi projelerinde yer almaya devam ediyor.

Reklam deneyimlerinin ardından çeşitli yönetmenlerin ilgisini çeken, Arka Sokaklar dizisinde konuk oyuncu olan ve Sancı adlı bir kısa filmde bulunan Aras Bulut İynemli, 2010-2013 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki’de Mete Akarsu karakterini oynadı. Bu dizide aynı zamanda müzisyenlik de yapan oyuncu Muhteşem Yüzyıl’da da rol aldı.

Aras Bulut İynemli Dizileri

2013 yılında Çağan Irmak’ın “Tamam mıyız?” isimli eserinde başrol oyunculuk koltuğuna oturan Aras Bulut İynemli, Muhteşem Yüzyıl dizisinde ise Şehzade Bayezid karakterini yardımcı oyuncu olarak canlandırdı. 19 Eylül 2016 tarihinde ilk bölümüyle start veren “İçerde” dizisinde ise hem dizinin ilginç konusuyla, hem de sergilediği oyunculuk ile büyük ilgi topladı. Birbirini tanımayan iki kardeşin hikâyesinin anlatıldığı dizi, Pazartesi günleri reyting rekorları kırarak izleyicileri ekranlara kilitledi.

Aras Bulut İynemli yeni dizi projesi ise Ay Yapım’ın Çukur adlı dizisidir. Yeni karakteri için imaj değiştiren yakışıklı oyuncu, Çukur’da Koçovalı bir ailenin gözü kara, isyankâr ve en küçük oğlu olan Yamaç’ı canlandırmaktadır. Dizinin ilk bölümlerinde barlarda sahneye çıkan bir rock grubunun solistliğini yapan Yamaç, gündüzleri de kimyager olarak çalışmaktaydı. Şimdilerde ise yeni sezonda neler olacağı oldukça merak ediliyor.

Oyuncu, bunların dışında Mahmut İle Meryem ve Pek Yakında filmlerinde rol aldı. Aynı zamanda Maral: En Güzel Hikayem’de Aras Bulut İynemli dizileri arasında yer almakta. Başarılı oyuncu; Nescafe, Eti Crax, Genç Turkcell ve Sprite tarafından çekilen tanıtım filmlerinde de bulundu.

Aras Bulut İynemli Fotoğrafları

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir