1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. ASELSAN, “Katar iddialarına” ilişkin hukuki süreç başlattı

ASELSAN, “Katar iddialarına” ilişkin hukuki süreç başlattı

featured

Bazı medya kuruluşlarında ASELSAN’ın Katar’a satıldığına ilişkin haberler yer almıştı. Söz konusu iddialar hakkında bir açıklama yapan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, iddiaları kesin bir dille yalanladı.

“YÜZDE 100 ASELSAN’A AİT”

ASELSAN QATAR’lı oldu” başlıklı haberler in başlığının aldatıcı ve gerçeği yansıtmadığını belirten Görgün, “Sözü geçen ASELSAN QSTP-B adlı Katar’daki şubemiz yüzde 100 ASELSAN’a ait olup 19 Ocak 2021’de Kamuyu Aydınlatma Platformunda ilan edilmiştir.” dedi.

“HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR”

Söz konusu haberler in milli değerlerimizi yıprattığını da vurgulayan Görgün, “ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynakgöstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki süreçlerimiz başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Merkez Bankası, 13 Aralık'ta piyasaya yaptığı dördüncü müdahalede 3,12 milyar dolar sattı
Yorum Yap

Yorum Yap