1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. ‘Asya’daki En Pahalı Ev’ Hong Kong’da Satıldı: İşte Fiyatı

‘Asya’daki En Pahalı Ev’ Hong Kong’da Satıldı: İşte Fiyatı

featured

Hong Kong, geniş ve havadar bir mesken hayali kuranlar için yaşanacak son yer olabilir. Dünyanın en güçlü kentlerinden birisi olan Hong Kong’da konutlar, ziyadesiyle küçük daireler halinde onlarca kat yüksekliğinde ve sadece ufak bir alan üzerine inşa edilmiş konutlara ev sahipliği yapıyor. Hong Kong, bu özelliğiyle boyutuna nazaran en kıymetli konutlarıyla tanınmayı başardı.

Bugünse kıymetli konutlarıyla bilinen Hong Kong’da bu durumu kanıtlayan bir satış gerçekleştirildi. Kentin en lüks mülklerinden birinde bulunan bir daire, 640 milyon Hong Kong dolarına (yaklaşık 82,2 milyon dolar) satıldı. Mesken, böylece metrekare başına fiyatıyla Asya’nın en değerli konutu olmayı başardı.

Alıcı doymadı, bir tane daha aldı:

'Asya'Daki En Pahalı Ev' Hong Kong'Da Satıldı: İşte Fiyatı

Mount Nicholson’da bulunan ve 82 milyon doları aşkın bir fiyata satılan bu konut, sırf 442 metrekare büyüklüğündeydi ve üç park yerine sahipti. Öte yandan meskeni satın alan ve ismi açıklanmayan alıcı, bu konutun bitişiğindeki başka daireyi de 561 milyon Hong Kong dolarına (yaklaşık 71 milyon dolar) satın aldı.

Her iki daire de dünyanın en çok aranan ultra lüks bölgelerinden birisi olan Mount Nicholson, kenti panaromik olarak ayaklarınızın altına koyabilen bir görüntüye sahip olmasıyla biliniyor. Buradan alınan iki dairenin toplam fiyatının 150 milyon doları aşkın olduğunu düşündüğünüzdeyse bu görüntüyü sorgular mısınız, size kalmış. Çünkü bu fiyatın üçte biri kadarıyla kendinize koca bir malikâne bile satın alabiliyorsunuz…

Yorum Yap

Yorum Yap