1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. AVMler Tekrar Kapılarını Açacak, AVMler Ne Zaman Açılacak?

AVMler Tekrar Kapılarını Açacak, AVMler Ne Zaman Açılacak?

avmler tekrar kapilarini acacak
Avm'ler Tekrar Kapılarını Açacak

İçişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından yeni tip corona virüsü önlemleri dolayısıyla AVM’ler kapatılmıştı. Uzmanlar salgın zamanında fiziksel temasın en aza indirilmesi bakımından uyarılarına devam ediyor. Bakanlık tarafından geçici süre ile açılmaları yasaklanan AVM’lerin açılış tarihi ise merak konusu olarak bekliyor. Türkiye’de Mart ayında tamamen faaliyetlerini durduran AVM’lerin açılma zamanına ilişkin Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş tarafından yapılan bir açıklama geldi. Bununla birlikte AVM’ler ne zaman açılacak? Sorusunun yanıtı verilmiş oldu.

Avm’ler Tam Olarak Ne Zaman Açılacak?

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine göndermiş olduğu virüs tedbirler konulu ek bir genelgeyle geçici bir süreliğine faaliyeti durdurulan alışveriş merkezleriyle alakalı yeni bilgiler geldi. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği başkanı tarafından yapılan açıklamada olası bir normalleşme sürecinde AVM’lerde ne tür değişiklikler görebileceği konusunda yorumlamalarda bulundu.

Avm’lerde Kontrollü Yapılan Hazırlık Aşaması

Ülkemizde bulunan korona virüs salgını sebebiyle kapalı bulunan avm’ler tekrar kapılarını açacak bu tarihelr 8-15 Mayıs arasında olup kademeli şekilde yeniden faaliyete geçmek için hazırlık yapıyor. Türkiye’de bulunan korona virüs salgınıyla berber mart ayının ikinci yarısından başlayarak kapılarını kapatmaya başlayan alışveriş merkezleri kontrol altında açılmak için hazırlık çalışmaları yapıyor.
AVM’ler, 8 – 15 Mayıs süresince kademeli olarak açılması planlanıyor. Türkiye’de bulunan 436 AVM’nin birçoğu, içlerinde bulunan market ve eczaneler dışında 1 aydan uzun süredir kapalı durumda

Yorum Yap

Yorum Yap