1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Bakan Kasapoğlu: Spor yasasıyla kemikleşmiş sorunları çözeceğiz

Bakan Kasapoğlu: Spor yasasıyla kemikleşmiş sorunları çözeceğiz

featured

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, açıklamalarda bulundu.

Sabah’a konuşan Kasapoğlu, Yeni Spor Yasası hakkında bilgi vererek, Bu, Türk sporunda önemli bir eksikti. Biz tüm paydaşların katıldığı bir çalıştayda Türk sporunun daha rasyonel yönetilebilmesi için nasıl bir zemin gerektiğini tartıştık ve tüm önerilerimizi Yüce Meclisimize ilettik. Bu yasanın bir amacı var; başta spor kulüpleri olmak üzere yönetimsel anlamda sorunsuz bir yapıyı oluşturmak. Bizim görevimiz zemini hazırlamak. O zemini Türk sporunun menfaatine olacak şekilde kullanmak sporun profesyonellerinin görevi. Eminim Türk sporunun yıllar boyunca kemikleşmiş olan bazı sorunlarının çözümünde bu yasa önemli bir zemin oluşturacak.” dedi.

“Bizim organizasyon kabiliyetimiz çok yüksek”

“Bizim organizasyon kabiliyetimiz çok yüksek. Bunda tesislerimiz kadar, ulaşım, teknolojik altyapımız ve kaliteli insan gücümüzün etkisi var. 2022’de yine birçok organizasyona ev sahipliği yapacağız. Eskrim ve kickboksta Avrupa Şampiyonaları ülkemizde düzenlenecek. İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yapacağız. Buz hokeyinden yelkene, güreşten atletizme kadar birçok sporda uluslararası turnuvalarımız var. Her sene olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, teniste İstanbul Cup bu sene de takvimde. Sene içinde belirlenecek farklı organizasyonlar da listeye dahil olabilir.”

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap