1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Bankalar Kaça Kadar Açık?

Bankalar Kaça Kadar Açık?
bankalar kaca kadar acik
Bankalar Kaça Kadar Açık?

Bankalar kaça kadar açık? Banka çalışa saatleri değişti mi? Bankalar daha önce hangi saatlerde çalışıyordu? Bankalar bugün açık mı? Bankaların çalışma saatleri değişti mi? Bankaların değişen çalışma saatleri nelerdir?
Banka mesai saatlerinde değişikliğe gidilmiştir. Bankalarda yapılan para çekme, para yatırma, transfer etme, faturaların ödenmesi, kredi kullanımı, kredilerin ödenmesi gibi birçok para işleminin yapılmış olduğu bankalar günümüzde hemen hemen hayatımızın her noktasında bulunmaktadır. İnsanlar banka ile ilgili işleri olduğunda koşarak gidip banka işlemlerini gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Banka Çalışma Saatler Değişti mi?

Son yaşanan gelişmelerden dolayı bana çalışma saatlerinde değişiklik yapılmıştır. Son yaşanan corona virüs salgını gün geçtikçe ciddi boyutlara geldiği için Türkiye Bankalar Birliği tarafından bankalara bir tavsiye verilmiştir. Bu tavsiye de bankaların çalışma saatlerinin değişebileceği yazmaktadır. Bu nedenle bazı bankalar tavsiyeye uyarak çalışma saatlerinde değişikliğe gitmiştir. Türkiye Bankalar Birliğinin almış olduğu tavsiye karar sonrası banka çalışma saatleri şu şekilde değiştirilmiştir.
Bankalar-Kaca-Kadar-Acik-8117111

Bankaların Değişen Çalışma Saatleri Nelerdir?

Türkiye Bankalar Birliğinin vermiş olduğu karar sonrası 23 Mart 2020 tarihi itibari ile banka saatlerinde değişiklik yapılmıştır. Türkiye Bankalar Birliği yoğun yaşanan corona virüs salgını sebebi ile çalışma saatlerinde değişikliğe giderek isteyen bankaların bu çalışma saatlerini uygulayabileceğini belirtmiştir. Corona virüs sebebi ile bankaların değişen çalışma saatleri 12.00-17.00 saatleri arasında çalışma kararı alınmıştır. Türkiye Bankalar Bİrliğinin almış olduğu karar neticesinde 6 adet banka çalışma saatlerinde değişikliğe giderek verilen karar uymuştur. Bu bankalar ise şunlardır:
          Akbank
          Garanti BBVA
          Türkiye Ekonomi Bankası
          Türkiye İş Bankası
          QNB Finansbank
          Yapı Kredi Bankası
Yukarıda saymış olduğumuz bankalar yeni tip ortaya çıkan corona virüs (covid 19) nedeni ile çalışma saatlerinde değişikliğe gitmiştir. Bu bankalar tüm şubelerindeki gişe çalışma saatlerini öğle saat 12.00 ve akşam saat 17.00 olarak değiştirmiştir. Daha önce ise banka çalışma saatleri sabah saat 09.00 ile akşam 17.00 arası idi. Bu saat corona virüs salgını nedeni ile vatandaşların daha az bankaya gitmelerini sağlamak amacı ile değiştirilmiştir. İkinci bir karara kadar bankalar bu saat dilimlerinde çalışacaktır.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap