1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı bu akşam yok mu, neden yok? Barbaroslar bu hafta yeni bölüm yok mu, bitti mi, final mi yaptı? 6 Ocak dizi neden yoK?

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı bu akşam yok mu, neden yok? Barbaroslar bu hafta yeni bölüm yok mu, bitti mi, final mi yaptı? 6 Ocak dizi neden yoK?

featured

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı, ES Film imzalı, 16 Eylül 2021 tarihinde TRT 1’de yayınlanmaya başlayan, yönetmenliğini Berat Özdoğan’ın yaptığı, senaryosunu Serdar Özönalan ve Hasan Erimez’in birlikte kaleme aldıkları tarih, kurgu, aksiyon ve macera türündeki Türk televizyon dizisidir. Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı bu akşam yok mu, neden yok? Barbaroslar bu hafta yeni bölüm yok mu, bitti mi, final mi yaptı? 6 Ocak 2022 dizi neden yok?

BARBAROSLAR AKDENİZ’İN KILICI BUGÜN YOK MU, GÜN MÜ DEĞİŞTİRDİ?

Dizi bugün yılbaşı arası nedeniyle ekranlara gelmeyecek. Dizi gün değiştirmedi. Önümüzdeki haftadan itibaren tekrardan Perşembe günleri yayınlanmaya devam edecek.

BARBAROSLAR AKDENİZ’İN KILICI NEDEN YOK, FİNAL Mİ YAPTI?

Hayır dizi final yapmamıştır. Dizi sadece 1 haftalık yılbaşı arası verdi. Bundan dolayı yeni bölümü bu hafta ekranlara gelmeyecek. Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı yeni bölüm haftaya yayınlanacak.

Barbaroslar: Akdeniz'In Kılıcı Bu Akşam Yok Mu, Neden Yok? Barbaroslar Bu Hafta Yeni Bölüm Yok Mu, Bitti Mi, Final Mi Yaptı? 6 Ocak Dizi Neden Yok?

BARBAROSLAR AKDENİZ’İN KILICI SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Rodos Şövalyelerine karşı giriştikleri cenkte büyük bir zafer kazanan Oruç, İshak ve Hızır Reis, esir düşen İlyas’ı ve Habeşli şehitlerin intikamını almayı başarmıştı. Venedik konseyi üyesi Leonardo Barbarigo ve Antuan’ı esir alan Barbaros kardeşler, Venedik ile kurduğu ittifak sayesinde Hristiyan birliğini oluşturmayı planlayan Pietro’yu nasıl engelleyecektir?

Meryem düşmanı Pietro’nun, çocukken koparıldığı ağabeyi Umberto olduğunu anlamış ve hasretle sarılmışlardı. Meryem manevi babası Derviş’in mi, ağabeyinin yanında mı kalacaktır? Hızır ile Meryem’in yolları ayrılacak mıdır?

Şahbaz, Oruç’a bir suikast düzenlemiş, ardından peşine düşen Isabel’i atlatmayı başarmış ve ona kardeşinin kanının bulaştığı bir hançerle gözdağı vermişti. Isabel izini dahi bulamadığı kardeşini kurtarabilecek midir? Oruç suikastta bir dahli olduğunu düşündüğü Şahbaz’ı hana kapatmıştı. Ona nasıl bir ceza verecektir?

Karabay, kendisini Memlük Sultanının gözünde küçük düşüren Oruç’tan intikamını nasıl alacaktır? Hüma, atölyesinde çalıştırmak üzere sözleştiği işçilerin Firuze tarafından alıkonmasına nasıl bir karşılık verecektir?

Piri Reis ve Hızır’ın tetkikleri sonucunda Kalimnos fethi için Midilli’de kurulacak olan tersanenin çalışmaları nasıl devam edecektir? Onları engellemek ve Midilli’yi almak isteyen Pietro’nun yeni hamlesi ne olacaktır? Barbaros Kardeşleri, Kalimnos başta olmak üzere Akdeniz’in tüm adalarının fetih sürecinde neler beklemektedir?

BARBAROSLAR AKDENİZ’İN KILICI KONUSU NE?

Dizi, Osmanlı Devleti’nin deniz aşırı seferlerinde unutulmaz zaferlere imza atmayı başaran, Kızılsakal lakaplı Barbaros Hayreddin Paşa ve diğer üç kardeşinin hayatını anlatmaktadır. Devletin kaptan-ı deryası olan Hayreddin Paşa, Akdeniz’de Osmanlı üstünlüğünü sağladı. Tüm Akdeniz kıyılarını egemenlik altına alan Hızır Reis’in en büyük destekçisi, kardeşi Oruç Reis oldu.

Barbaros Hayreddin Paşa’nın asıl adı Hızır Reis’tir. Ona ”dinin hayırlısı” anlamına gelen Hayreddin adını, Osmanlı Devleti’ne yaptığı hizmetlerden dolayı Padişah Yavuz Sultan Selim verdi. Barbaros ismi ise, aslında ağabeyi Oruç Reis’e aittir; ancak onun ölümünden sonra Hayreddin Paşa tarafından da kullanılmıştır. Bu ismin verilmesinin sebebi de, Oruç Reis ve diğer kardeşlerinin kızıl renge çalan sakallarının olmasıdır: Barba, ”sakal”; rossa ise ”kızıl” anlamına gelmektedir.

BARBAROSLAR AKDENİZ’İN KILICI OYUNCU KADROSU

Engin Altan Düzyatan

Ulaş Tuna Astepe

Yetkin Dikinciler

Caner Topçu

Bahadır Yenişehirlioğlu

Pelin Akil

Yiğit Özşener

Cemre Gümeli

Devrim Evin

İsmail Filiz

Batuhan Bayar

Aytek Şayan

Gündem

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap