1. Anasayfa
 2. Bilgi

Bebek Yağının Faydaları

Bebek Yağının Faydaları

Bebek gibi bir cilde sahip olmak diye bir söz vardır. İşte hangi yaşta olursa olsun herkes cildinin yumuşacık, pırıl pırıl, mis gibi kokmasını ister. Aynı bebek teni gibi. Dünyanın en masum varlığı olan bebeklerin ciltleri çok hassas ve narindir. En ufak bir durumda bile alerjik reaksiyon gösterebilirler. Bu nedenle bebeklerin cildine her banyo sonrası düzenli bakımın yapılması çok önemlidir. Piyasada çok fazla kişisel bakım ürünleri markasının bebekler için özel üretilmiş bakım yağları vardır. Peki, bebek yağlarının faydaları nelerdir?

İlk altı aylık dönemde oluşan gaz sancılarını gidermek için yapılan masaj sırasında karın bölgesine bebek yağı sürülmesi, gazın çıkması ve rahatlaması için çok faydalı olacaktır.

Bebeklerin cildi, yetişkin bir birey kadar yağlı ve nemli değildir. Çevresel faktörler ve banyo sonrası kurumaya çok fazla müsaittir. Oluşan bu kuruluğu önlemek için bebek yağı kullanmak çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bebekler genellikle gece uykusunda sık sık uyanırlar. Akşam uyumadan önce banyo yaptırmak ve banyo sonrası bebek bakım yağı kullanarak güzel bir masaj yapmak bebeğin bütün gece deliksiz bir uyku uyumasını sağlar. Asıl amacı bebeklerin hassas ciltlerine bakım yapmak için üretilmiş olan bebek yağları kadınların da vazgeçemediği en önemli kişisel bakım ürünleri arasında yer almaktadır.İşte, bebek yağlarının bilinmeyen faydaları nelerdir?

Bebek yağları başka ne işe yarıyor

Günlük ve gece dışarıya çıkarken yapılan yoğun makyajı temizlemek için standart özellikleri olan herhangi bir makyaj temizleme ürünü kullanmanıza gerek yoktur. Sadece bebekler için özel üretilmiş olduğu için cilt için hiçbir yan etkisi olmayan bu yağları gönül rahatlığıyla makyaj temizlemek için kullanabilirsiniz. Her ne kadar bebek yağlarının hiçbir yan etkisi olmasa da bu ürünler adı üstünde yağdır ve makyajınızı temizledikten sonra mutlaka cildin duru su ile yıkanması gerekir.

Ayrıca uzun ve zahmetli maskeler hazırlayarak uğraşmak yerine tek bir ürün kullanarak düzenli olarak saç bakımı yapılabilir. Bir çok bebek yağının içeriğinde E vitamini, başta olmak üzere cilt ve saç için çok faydalı olan vitaminler ve yağ esansları bulunmaktadır. Bu nedenle kuruyan, yıpranan, dökülen, mat görünen saçlara hacim ve canlılık kazandırmak için bebek yağları çok sık tercih edilmektedir.

Bebek yağının faydaları arasında en bilineni çok etkili bir nemlendirici olmasıdır. Cildi aşırı kuru olanlar nemlendirici krem kullanmak yerine cildinizin yumuşacık ve mis gibi kokmasını sağlayacak bir bebek yağı kullanabilirsiniz.

Kadınları ve erkekleri en çok rahatsız eden konu, ayak topuklarında oluşan çatlaklardır. Düzenli bir şekilde bakım yağları ile masaj yapılması bu sorunu çözmektedir.

Kullanılan şampuanın içerisine bir miktar bebek yağı damlatılması saçların her banyo sonrası yumuşacık ve pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır.

Saçlarını kendi boyayanlar boyama sonrası alın, çene ve kulaklarda boya lekesi kalmasını önlemek için mutlaka boya öncesi bebe yağı sürmelerini tavsiye ederiz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir