Benzin Pompa Fiyatına 5 Kuruş İndirim Yapıldı

benzin pompa fiyatina 5 kurus indirim yapildi
Benzin Pompa Fiyatına 5 Kuruş İndirim Yapıldı

20 Nisan 2020 gece yarısı itibari ile geçerli olacak yeni litre fiyatları bir önceki liste fiyatına göre 5 kuruş indirimli olacak. Bahsi geçen indirim EPGİS tarafından açıklandı. Yapılan ifadelere göre; “21 Nisan 2020 itibarı ile geçerli olacak benzindeki litre fiyatı 5 kuruş daha ucuz şekilde pompa fiyatlarına yansıtılacak şekilde indirim yapılmıştır.” denildi.

Benzin Litresi Ne Kadar Olacak?

İndirim yapılmasının ardından benzinde İstanbul ili için 5,25 Türk Lirasından 5,20 TL olarak satılacak. Benzin pompa fiyatı başkent Ankara için 5,40 Türk Lirası’ndan 5,35 TL olarak verilecek. Diğer bit büyük şehir olan İzmir’de ise bu oran 5,41 liradan 5,36 Türk Lirasına düşecek.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Akaryakıt tutarları, Türkiye Cumhuriyeti’nin de dahil olmuş olduğu Akdeniz sektöründe ki işlenen ürün tutarlarının ortalaması ile aynı zamanda dolar kurunda meydana değişiklikler ile gerçekleşiyor. Bu oranlar baz alınarak petrol rafinerileri tarafından yeni fiyat listeleri hesaplanıyor. Ayrıca bu hesaplama şekli, kent ve rekabet oranlarına göre değişiklik göstermektedir.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version