1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Benzin ve Motorin Fiyatına İndirim Yapıldı

Benzin ve Motorin Fiyatına İndirim Yapıldı

featured

Dün akşam yayımlanan Resmî Gazete’de yer alan yeni Cumhurbaşkanı Kararı ile birlikte akaryakıtta indirim bekleyenleri üzecek bir uygulamayı paylaşmıştık. Bu uygulama kapsamında akaryakıttaki ÖTV, ürünlerin döviz cinsinden tutarındaki düşüşe göre artırılacaktı. Yani akaryakıtta indirim olsa da bu indirim pompa fiyatına yansımayacak, ÖTV artışı olarak yansıyacak.

İşte bu uygulama kapsamına giren ilk indirim açıklaması geçtiğimiz dakikalarda geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 1,63 TL, motorindeyse 1,65 TL indirim yapılacağını açıkladı. Fakat yapılan bu indirim, son aylarda ikiye katlanan akaryakıtın pompa fiyatına yansımayacak. Bunun yerine indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştirilecek.

Benzin Ve Motorin Fiyatına İndirim Yapıldı

İçeriği Kaynağından oku: Webtekno

Not : Bu içerik Webtekno internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap