1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Best Model yarışmacılarına tacizle suçlanan Erkan Özerman’ın avukatlarından açıklama: Taciz olmadığı kanıtlandı

Best Model yarışmacılarına tacizle suçlanan Erkan Özerman’ın avukatlarından açıklama: Taciz olmadığı kanıtlandı

featured

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen 34. Best Model Türkiye yarışmasında Oğulşat Gagşalova ve Bartu Dilmen birinci oldu. Ancak yarışmada birincilerden çok organizatör Erkan Özerman gündem oldu. Çeşitli televizyon kanallarına çıkan erkek yarışmacılar, şampiyonların daha önce belli olduğunu ve organizasyon sorumlusunun kendilerine “Erkan Özerman’a kim masaj yapmak ister?” şeklinde mesajlar attığını ileri sürdü.

“AHLAKSIZ TEKLİFLERİ KABUL ETMEYİNCE DERECEYE GİREMEDİK”

Erkek yarışmacıların “Ahlaksız teklifleri kabul etmediğim için derece alamadım” sözleri üzerine açıklama yapan Erkan Özerman ise “Dereceye giremeyenler kinlerini kusup, reklamlarını yapıyor” diyerek bu konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.

AVUKATLARI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Uzun süre magazin gündeminde düşmeyen taciz ve masaj iddialarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Konuyla ilgili dava açan Özerman’ın avukatları bir basın açıklaması yayınladı. Özerman’ın avukatları Atakan Karataş ve Gizem Konak açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Herkes tarafından tanınan isimlerin prodüktörlüğünü, sanatçı ve oyuncu menajerliğini üstlenen, Türkiye’yi yurt dışında temsil edip önemli organizasyonlarda Türk bayrağı açtıran, Avrupa’nın pek çok ülkesinden devlet nişanı alıp onurlandırılan, Best Model Türkiye yarışmasıyla ve üstlendiği menajerliklerle Türk halkının sevdiği ve hayran olduğu pek çok oyuncuyu ekranlara taşıyan 83 yaşındaki Erkan Özerman’a ilişkin bir süredir bir televizyon kanalının magazin programında yürütülen karalama çalışmaları kapsamında iddia edilen tüm suçlamaların asılsız olduğu ortaya çıktı.”

Best Model Yarışmacılarına Tacizle Suçlanan Erkan Özerman'In Avukatlarından Açıklama: Taciz Olmadığı KanıtlandıErkan Özerman

“TACİZ OLMADIĞI KANITLANDI”

Bilirkişi ve savcılık tarafından taciz olmadığını kanıtladı. Görüntülerin ve görüntülerdeki iddiaların kurgu olduğu anlaşıldı. Türk halkının sevdiği ve hayran olduğu pek çok oyuncuyu ekranlara taşıyan 83 yaşındaki Erkan Özerman’a ilişkin bir süredir televizyon kanalının magazin programında yürütülen karalama çalışmaları kapsamında iddia edilen tüm suçlamaların asılsız olduğu ortaya çıktı. Erkan Özerman’a ilişkin koordineli ve sistematik bir şekilde yapılan saldırılarda hukuka aykırı beyanlarla yetinilmeyip ekran başına sadece yarışmayı kaybeden manken adaylarının ekrana çıkarılarak söyletilen ifadelerin gerçek olmadığı kanıtlanmış, savcılık tarafından da kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir.”

Magazin Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap