1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı mı? Bilsem Sonuç Sorgulama

Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı mı? Bilsem Sonuç Sorgulama

bilsem sinav sonuclari
Bilsem Sınav Sonuçları

Bilsem sınav sonuçları son zamanlarda özellikle sınava katılan öğrenciler ve velileri tarafından en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. Bilim ve Sanat Merkezlerinin kısaltılmışı olan Bilsem ne için sınav yapıyor? Örgün eğitimlerine devam eden ilkokul öğrencilerinden müzik, görsel sanatlar gibi alanlarda yeteneklilere ve özel yetenekli olanlara bu kabiliyetlerini geliştirmeleri için destek sağlayan Bilsem sınavla destek olacağı öğrencilerini seçiyor.

Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı mı? Bilsem Sonuç Sorgulama

Bilsem Sınavlarına Nasıl Başvurulur?

Bilsem sınav başvurusu için eğitim döneminde sınav ücretini yatırdıktan sonra veliler sınıf öğretmeninden gözlem formunu doldurmaları için talepte bulunabiliyorlar. Bu şekilde bireysel olarak sınav başvurularını yapma imkanına sahip oluyorlar. 1., 2. Ve 3.sınıf öğrencileri talep üzerine sınıf öğretmenleri tarafından doldurulan gözlem formu listesiyle aday gösteriliyorlar.

Bilsem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Tarihi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen Bilsem sınavı tablet üzerinde dijital olarak gerçekleşmektedir. Yetenek alanları bazında ülke ortalaması belirlenerek bunun sonucunda bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) web sitesinden duyurulur. 2020 Bilsem sınav sonuçlarının ise MEB tarafından 22 Nisan’da ilan edilmesi bekleniyor.

İlgini Çekebilir:  Aleyna Tilki ve Uzi aşk mı yaşıyor? Sürpriz gelişme...
Yorum Yap

Yorum Yap