1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Binance kurucusu Changpeng Zhao’nun serveti 100 milyar dolara yaklaştı

Binance kurucusu Changpeng Zhao’nun serveti 100 milyar dolara yaklaştı

featured

Genelde dünyada Elon Musk ve Jeff Bezos gibi dolar milyarderlerinin servetleri veya hayatları konuşuluyor ancak sessiz sedasız dolar milyarderi olan bir isim var: Binance borsasının kurucusu Changpeng Zhao.

CHANPENG ZHAO, ASYA’NIN EN ZENGİNİ

2017 yılı gibi geç bir dönemde kurulmuş olmasına rağmen Binance borsasının geldiği konum oldukça dikkat çekici. Çinli kripto para borsası artan regülasyonlar sonrasında merkezini Malta’ya taşımıştı. Bu dönemden sonra yükseliş başladı. 

Binance Kurucusu Changpeng Zhao'Nun Serveti 100 Milyar Dolara Yaklaştı

Hacim anlamında dünyanın en büyük borsası olan Binance günlük 11 milyar dolar hacim üretiyor. Borsaya çıkmasına karar verilen her projenin uçuşa geçmesi bir yana, hayatına yeni başlayan projenin en büyük hedefi de Binance borsasında listelenmek oluyor.

Binance Kurucusu Changpeng Zhao'Nun Serveti 100 Milyar Dolara Yaklaştı

Kendi blok zincirini kuran ve launchpad sistemini başlayan Binance, herhangi bir borsada listelenmediği için ne kadar Pazar değerine sahip bilinmiyor. Yöneticiler 300 milyar dolarlık bir değerleme civarında olabileceğini belirtmişti. 

Kripto para dünyasının devi kurucusunu da dolar milyarderi yaptı. Kripto para varlıkları hariç kurucu CZ’nin 96 milyar dolar serveti olduğu ifade ediliyor. Bu da 44 yaşındaki girişimciyi Asya’nın en zengini yapıyor. Genel listede ise on birinci sırada. Kripto varlıklarının toplamı ne kadar kimse bilmiyor. BNB kripto parasının artışı devam ederse ilk on içerisine bile girebileceği düşünülüyor. 

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap