1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Bir Kadın, Tesla Kendi Kendine Giderken Arabada Doğum Yaptı

Bir Kadın, Tesla Kendi Kendine Giderken Arabada Doğum Yaptı

featured

Sahip olduğu otonom sürüş sistemleri ile otomotiv sektöründe devrim yaratan Tesla, bu kez çok ilginç bir olaya ev sahipliği yaptı. ABD’nin Philadelphia eyaletinde yaşayan hamile bir kadın, aracın otonom sürüş sistemini devredeyken doğum yaptı. Araç kendi kendine hastaneye giderken yaşanan olay, doğan bebeğin “Tesla Bebek” olarak anılmasına yol açtı.

Hamile kadın Yiran Sherry ile eşi Keating Sherry, 3 yaşındaki çocuklarını kreşe götürüyorlardı. Ancak bir anda sancılanan kadın, daha fazla dayanamayacağını anladı. Eşinin otonom sürüş sistemini devreye almasıyla da doğum başladı. Hastaneye gittiklerinde doğumu tamamlamış olan kadın, doktor ve hemşirelerin yardımıyla içeri alındı. Annenin de çocuğun da sağlık durumu iyiydi

Göbek bağı arabada kesildi

Bir Kadın, Tesla Kendi Kendine Giderken Arabada Doğum Yaptı

Bir kez daha baba olan Keating Sherr tarafından yapılan açıklamalarda, “Elimi koparacak gibi sıkıyordu. Ben de ona ‘Nefes almaya odaklan’ diyordum. Adrenalin pompalıyorduk.” ifadeleri kullanıldı. Anne ise olayla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Edinilen bilgilere göre sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen “Tesla bebeğin” göbek bağı, hastane önünde aracın içerisinde kesildi.

Aile, çocuğun isminin ne olacağına dair bir şey söylemedi. Ancak aracın içerisinde sağlıklı bir şekilde doğan bebeğe Tesla Bebek lakabının takılması, ABD’de resmen gündem oldu. Çocuğun ismi Tesla olursa kimse şaşırmayacaktır

İçeriği Kaynağından oku: Webtekno

Not : Bu içerik Webtekno internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap