1. Ana Sayfa
 2. İş İlanları
 3. Bitlis Eren Üniversitesi en az KPSS 60 puan ile personel alım ilanı! Kimler başvurabilecek?

Bitlis Eren Üniversitesi en az KPSS 60 puan ile personel alım ilanı! Kimler başvurabilecek?

featured

Bitlis Eren Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 40 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istidam sağlayacak olan kurum, yine en az KPSS 60 puan şartı arıyor. Yerleşmeye hak kazanan adaylar yayınlanan ilan göre  büro personeli, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi ve destek personeli kadrolarına yerleştirilecek. İşte 2021 yılı Aralık ayı son personel alımları…

Bitlis Eren Üniversitesi personel alımı başvuruları 13 Aralık 2021 tarihi itibari ile başlayıp 27 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar başvuru formu ve gerekli belgeler ile birlikte Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Rahva Yerleşkesi BİTLİS adresine şahsen başvurularını yapabilecek.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

 • 657 sayılı Kanunu’nun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

 • Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar ve kamu görevine iadesi reddedilenler başvuruda bulunamaz.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

 • KPSS B grubu sınavlarından; Lisans mezunları için 2020 KPSS P3 puanı, Ön lisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

 • Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

 • 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup arşiv araştırması sonucuna göre sözleşme imzalanacaktır

 1. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak ve belgelendirmek (Asil listeye giren adayların atama için bu belgeleri ibraz edecekleri zaman belgelerin geçerlilik sürelerinin dolmamış olması gerekir).

 2. Koruma ve Güvenlik Görevlisi 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak.

 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

 4. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

 5. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

 1. Fotoğraflı başvuru formu (https://www.beu.edu.tr/birimicerik.aspx?id=8&icid=2168 )

 2. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.

 3. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

 4. Diploma veya Mezuniyet Belgesin aslı veya onaylı örneği (e-Devletten alınabilir).

 5. 2020 yılı KPSS sınav sonuç belgesi (Barkod sorgulaması yapılacaktır)

 6. Başvurulan unvanda isteniyorsa iş tecrübesini gösterir onaylı belge.

 7. Sabıka Kaydı/Adli Sicil Belgesi (E-devletten temin edilebilir.)

 8. Askerlik Durum Belgesi(E-devletten temin edilebilir.)

 9. Onaylı Hizmet Belgesi

RESMİ İLAN METNİ

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap