1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Burak Elmas G.Saray’ın yeni hocasını açıkladı

Burak Elmas G.Saray’ın yeni hocasını açıkladı

featured

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ile yolların ayrılması büyük yankı uyandırdı. Sarı-kırmızılılarda yeni hocanın kim olacağı merak ediliyor.

Başkan Burak Elmas, NEF Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulunuyor.

Burak Elmas’ın açıklamaları şu şekilde:

“Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadık”

“Bugün çok acı bir haber aldık. Eski sporcumuz Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadık. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyaspor camiasına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

“Galatasaray’ın değerlerinde bir üslup vardır”

“Galatasaray; fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür bir kulüptür. Galatasaray’ın değerlerinde bir üslup vardır. Bu, bizim için çok önemlidir çünkü bizi, diğer kulüplerden ayıran bir faktördür. Eleştirileri saygıyla karşılayan bir başkanım.”

“Son kararı başkan verir”

“Galatasaray’da başkanlık sistemi vardır. Tartışır, konuşur ve son kararı başkan verir. Ben aday olurken çok zor kararlar vermem gerekeceğini biliyordum.”

“Herkes kendine çekidüzen versin”

“Kararlarımın bedelini ödemeye her zaman hazırım ama Galatasaray başkanlık makamına hakaret edilmesine, kulübe zarar verilmesine asla izin vermem. Herkes kendine çekidüzen versin.”

“Fatih hoca, ilk önce çok sevdiğim biri…”

“Ayrılık hiç olaylı olmadı. Fatih hoca, ilk önce çok sevdiğim biri ve divan kurulu üyemiz, teknik direktörümüz. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaray’a yakışır bir şekilde oldu.”

“Hepimiz Galatasaray’ın iyiliğini istiyoruz”

“Bu konuyu uzatarak Galatasaray’ı yıpratmak adına bir iletişim yürütülüyor. Hocamızla aramızda son derece Galatasaray’a yakışan konuşmalar oldu. Hepimiz Galatasaray’ın iyiliğini istiyoruz ama sonuçta ben başkanım ve en doğru kararı vermek için görevli benim.”

“Hocamız görevdeyken başka bir hoca ile görüşmedik”

“Hocamız görevdeyken yerine bir hoca ile görüşmedik. Ama Galatasaray başkanının futbol paydaşlarıyla ilişkisinin olması ve sürekli iletişimde olup görüşmesi son derece normaldir.”

“Bunu da Fatih hoca özelinde söylemiyorum, herhangi bir hoca görevdeyken de yapabilir, görüşebilir. Benim bugün birçok kulüp başkanıyla, birçok teknik direktörle, birçok futbolcuyla ilişkilerim var, görüşüyoruz.”

“Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz”

“Fatih hocayla ilgili devamlı aynı şeyi söylüyorum; bir teknik direktörlük birlikteliği futbolda her zaman karşılıklı olarak sona erdirilebilir. Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz. Bu stratejiler, hem benden hem de herkesten daha önemli.”

“Bu kararları verirken ben de üzülüyorum”

“Çok önemli bir kurum yönetiyoruz. Omuzlarımda, arkadaşlarımın da omuzlarında çok ağır bir yük var. Kararları sevgi üzerinden alamayız. Herkesin Galatasaraylılığı kendine. Çok iyi bir Galatasaraylı olmaya çalışıyorum. Bütün bu kararları verirken ben de üzülüyorum.”

“Galatasaray için doğru bildiğim kararları bazen üzülerek de olsa içim acıyarak da olsa almak zorundayım.”

“Tüm sorumluluk bana aittir”

“Ben her şeyden sorumluyum. Ben Galatasaray başkanıyım. Tüm sorumluluk bana aittir. Her iyi şeyde de kötü şeyde de bana aittir. Aldığım kararların sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Ben anlık karar almıyorum. Galatasaray’ın geleceği için en uygun kararı alıyorum.”

“Hocamızla yaptığım görüşmeyi kimseye anlatmadım”

“Sevgili hocamızla yaptığım görüşmeyi ekip arkadaşlarım dahil, kimseye anlatmadım. Hem hocamıza duyduğum saygıdan hem de geçmişte bu tür ayrılıkların Galatasaray’a bazen yakışmaması sebebiyle bunu böyle yaptım. Birçok haber gerçeği yansıtmıyor.”

“Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı”

“Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı. Kontrat ölçüsünde gerekeni yapacağımızı söyledim ama hocamız, asla böyle bir talebi olmayacağını söyledi.”

“Yola çıkarken boş mukaveleye imza atmıştık.”

“Birlikte olmayı bildiğiniz kadar Galatasaray’da ayrılmayı da doğru yapmanız lazım.”

“Tercihim Fatih hoca oldu ama…”

“Fatih Terim’den seçim vaadi diye bahsetmek hocaya saygısızlık olur. Tercihim Fatih hoca oldu ama benim seçimdeki vaadim Galatasaray için yapmak istediğim projelerdi ve bunun için çabalıyoruz. Saha sonuçlarını kimse garanti edemez.”

“Ayrılığın sebebinin hiçbir önemi yok”

“Bu projeler için yola çıkarken en büyük riski, başkan olarak ben aldım. Bu risk hala devam ediyor fakat bu riskin, zor kararlar gerektirdiği ortada. Bugün bir ayrılık oldu, sebebinin hiçbir önemi yok.”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi ilk divan kurulunda eleştirebilir”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi ilk divan kurulunda eleştirebilir veya yorumlayabilir. Fatih hocanın, Galatasaray içindeki konumu devam ediyor. Bunu da böyle değerlendirmenizi rica ediyorum.”

“Hocamızla ilgili birçok sebep söylenebilir”

“Hocamızla ilgili birçok sebep söylenebilir. Bu kararı karşılıklı aldık. Bundan sonra Galatasaray’ın geleceği için yapacaklarımız önemli.”

“Birlikte çok şey başaracağız söyleminin…”

“Birlikte çok şey başaracağız söyleminin altını doldurayım. Yola çıkarken kolay bir yol tercih etmedik. Galatasaray’ın yanlış alışkanlıklarla geldiği bu zor dönemden çıkması için gerekli önlemleri alacağımızı söyledik.”

“Biz hedeften vazgeçmeyeceğiz”

“Birlikte çok şey başaracağımıza hala inanıyoruz. Tüm cesaretimizi göstereceğiz. Birliktelikler olduğu kadar ayrılıklar da normal. Biz hedeften vazgeçmeyeceğiz. Her hareketimizde Galatasaray’daki ayrışmaya katkıda bulunmamaya çalışıyoruz.”

“Galatasaray başkanlık makamına hakarettir”

“Sosyal medyada cep telefonumu yayınlamışlar. Sabahtan beri mesajlar, telefonlar geliyor. Bu, Galatasaray başkanlık makamına hakarettir.”

“Biz bir ekibiz ve…”

“Biz bir ekibiz ve ekip olarak tüm kararları birlikte alıyoruz. Ekip arkadaşlarımın kasıtlı olarak hedef tahtasına koyulmasını asla kabul etmeyeceğimi söyleyeyim.”

“Futbol, buranın en kritik branşı”

“Galatasaray’da uzun vadeli kurumsal bir futbol ortamı için birçok arkadaşım bana yardımcı oluyor. Futbol, buranın en kritik branşı. Geniş yönetim kurulunu, herkesten yararlanmak için kurduk. Herkesin farklı özellikleri var.”

“Fatih Terim, Galatasaray’ın efsanesidir”

“Fatih Terim, Galatasaray’ın efsanesidir. Fatih Terim, Galatasaray’da asla unutulmayacak, tarihin en büyük başarılarına imza atmış biridir. Ona veda edildiğini düşünmüyorum. Hoca da ne arzu ederse her zaman yaparız. Bunu basit bir teknik direktörlüğü olarak görmek, çok yanlış olur.”

“Ben, Fatih hocayla konuşmaya devam edeceğim”

“Ben, Fatih hocayla konuşmaya devam edeceğim. Bunu da konuştuk zaten. Fikirlerinden faydalanacağımı söyledim.”

“Hocamızın, Torrent görüşmesiyle ilgili bilgisi yok”

“Hocamızın, Torrent görüşmesiyle ilgili bilgisi yok ama bana böyle bir ismin geldiğini söyledim.”

“Teknik Direktör olmasına karar verdik”

Domenec Torrent ile ilk önce Fatih Terim’in yardımcısı olması için görüştük. Sonrasında teknik direktör olması yönünde karar verdik.

“Uzun vadede bu görevi yapacak kişilerle görüştüm. Tüm görüşmelerin sonunda en uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim.”

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap