1. Ana Sayfa
 2. Bilgi
 3. Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

featured

Bisikletler artık bizim çocukluğumuzdaki gibi değil. Birkaç vitesli, ön kaldırsın yeter dediğimiz bisikletler artık şehir içi sürüşe uygun, uzun yola dayanıklı, zorlu koşullarda bile sürücüsünü yormayan araçlar haline geldi. Bu tür yol bisikletleri arasında Carraro Sportive 225 dikkat çeken bir konuma sahip. Yalnızca Carraro Sportive 225 değil, aynı aileden farklı bisikletler de fiyat – performans açısından öne çıkıyorlar.

Carraro Sportive 225; Carraro Sportive 227, 220, 224, 223 gibi Carraro ailesinin pek çok özelliği ile öne çıkan bir üyesi. Genel olarak birçok farklı koşulda güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunsa da fiyat bakımından, bisiklet dünyasına yeni girenleri biraz korkutabiliyor. Bu nedenle Carraro Sportive 225 ile ağırlık, aksesuar, kadro boyu açısından benzeyen farklı markalara ait en iyi başlangıç bisikletlerini listedik ve öne çıkan özelliklerini anlattık.

Carraro Sportive 225 genel özellikleri:

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

2020 model Carraro Sportive 225, alüminyum alaşım özel yapısı ile sürücüsüne hem hafifliği hem de dayanıklılığı aynı anda sunuyor. 24 vites ile bisikletin üzerinde kontrolün tamamen sürücüsünde olmasını sağlayan Carraro Sportive 225, hidrolik disk freni ve ön yaylı amortisörü ile yüksek güvenlik sağlıyor. 28 inçlik jant çapı ile geniş yanaklı lastik kullanımı sağlıyor ve yol tutuşunu güçlendiriyor. Ortalama satış fiyatı 4 bin TL’dir.

Carraro Sportive 225 benzeri en iyi başlangıç bisikletleri:

 • Kross Vento 1.0
 • Bianchi Travel 506
 • Salcano XRS055 Claris
 • Corelli Boolva RC 200
 • Bisan TRX 8100
 • Kron TX150 V

Yarış geometrisine sahip: Kross Vento 1.0

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

 • Vites sayısı: 14
 • Amortisör: Yok

Kross Vento 1.0; yarış geometrisine sahip, oldukça güçlü ve alüminyum alaşımlı yapısı sayesinde son derece hafif. V fren tipi ile çalışan bu model, bir başlangıç bisikleti olsa bile güçlü bacaklar gerektirdiğini söylemeliyiz. Kross Vento 1.0 ön ya da arka amortisör barındırmadığı için her yerde kullanılabilecek bir bisiklet değil. Daha çok özel bisiklet yollarında sürülmesi tavsiye ediliyor.

İlgini Çekebilir:  Exxen üyeliği nasıl yapılır, ücreti nedir?

Hem güçlü hem hafif: Bianchi Travel 506

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

 • Vites sayısı: 21
 • Amortisör: Var

Şehir bisikletleri arasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Bianchi Travel 506, alüminyum çelik alaşımlı yapısı ile hem güç hem de hafiflik sunuyor. Ön yaylı amortisörü ve hidrolik disk freni ile pek çok farklı yol koşulunda güvenli sürüş sağlayan model, gidon ve sele yapısı ile yeni başlayanlar için bile oldukça rahat ve keyifli bir sürüş deneyimi vaadediyor. Günlük kullanım için son derece ideal bir modeldir.

Yarış tutkunları için: Salcano XRS055 Claris

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

 • Vites sayısı: 16
 • Amortisör: Yok

Salcano XRS055 Claris modeli gerçek yarış tutkunları için özenle geliştirilmiş bir yapı geometrisine sahip. Dikkat çekici gidon ve sele yapısı ile özel bisiklet yollarında, bacak gücüne güvenen sürücülere hitap ediyor. 28 inçlik jant çapı ile güçlü yol tutuşu sağlayan Salcano XRS055 Claris, sahip olduğu V fren tipi ve amortisörü olmamasıyla nedeniyle günlük kullanım için pek tavsiye edilmiyor.

Güvenli ve güçlü: Corelli Boolva RC 200

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

 • Vites sayısı: 16
 • Amortisör: Yok

Corelli Boolva RC 200 yalnızca 11.31 kilogram ağırlığa sahip. Ancak buna rağmen alüminyum çelik alaşımlı yapısı ile son derece güvenli ve güçlü bir model. Sahip olduğu V tipi fren ve amortisörü olmamasıyla nedeniyle her yol koşulunda kullanıma uygun değil ancak özel yarış geometrisi ile daha düz yollarda ve özel bisiklet yollarında sürücülere benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Tüm yollarda sürülebilir: Bisan TRX 8100

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

 • Vites sayısı: 21
 • Amortisör: Var

Bisan TRX 8100 modeli tam anlamıyla bir başlangıç bisikleti. Fiyat – performans kalitesi ile dikkat çeken model, bisiklet dünyasına yeni adım atanlar için son derece ideal. Sahip olduğu ön yaylı amortisör ile pek çok farklı yol koşulunda güvenli sürüş sağlayan Bisan TRX 8100, V fren tipi ile de kontrolün sürücüde olduğundan emin olmanızı sağlıyor. 28 inç jant yapısı sağlam yol tutuşu sağlamakla beraber, alüminyum alaşımlı yapısıyla da hafiflik sağlıyor.

İlgini Çekebilir:  Yakını Net Göremeyenler İçin Yeni Göz Damlası Geliştirildi

Günlük kullanım için ideal: Kron TX150 V

Carraro Sportive 225 Benzeri En İyi Başlangıç Bisikletleri

 • Vites sayısı: 24
 • Amortisör: Var

Şehir bisikletleri arasında fiyat – performans açısından dikkat çeken bir konumda olan Kron TX150 V modeli bisiklet dünyasına yeni girenler için ideal bir başlangıç bisikletidir. Ön yaylı amortisörü, V fren tipi, 28 inç jant yapısı ve alüminyum alaşımlı yapısı ile hem güvenli hem de keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. Günlük kullanım için son derece ideal olan Kron TX150 V, güçlü yapısı ile farklı yol şartlarında da güvenli sürüş deneyimi vaadediyor.

İçeriği Kaynağından oku: Webtekno

Not : Bu içerik Webtekno internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap