1. Anasayfa
  2. Bilgi

Clubhouse’a Nasıl Katılınır ve Sohbet Başlatılır? Kullanıcı Kılavuzu

Clubhouse’a Nasıl Katılınır ve Sohbet Başlatılır? Kullanıcı Kılavuzu

Clubhouse’a katılmak için çevrenizde uygulamayı kullanan birisinden davetiyenizi isteyebilirsiniz. Davetiye almak için uygulamada yer alan “Request and Invite” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Davetiyeniz geldiğinde, Clubhouse uygulamasını indirin ve telefon numaranızı girerek hesabınızı oluşturun. Uygulamaya girdiğinizde, yüksek bir kullanıcı deneyimi için profilinizi düzenleyebilirsiniz. Profilinizde adınızın ve profil fotoğrafınızın olması, diğer kullanıcıların sizi tanımasına yardımcı olacaktır.

Clubhouse’da sohbetlere katılmak için ana ekranındaki “All Rooms” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Burada, açık olan tüm sohbetleri ve konuşmaları görebilirsiniz. İstediğiniz bir sohbetin üzerine tıklayarak sohbete katılabilirsiniz. Aynı zamanda, arkadaşlarınızın açtığı özel sohbetlere de katılabilirsiniz. Uygulamanın üst kısmındaki arama bölümüne sohbet başlığı veya konuşmacı adının ismini yazarak da arama yapabilirsiniz.

Clubhouse’da sohbet başlatmak için ana ekranda yer alan “Start a Room” butonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfada, sohbetiniz için konu seçimi yapabilir, açık veya kapalı bir sohbet düzenleyebilirsiniz. Konuşmacıları seçerek sohbete katılımcı davet edebilir veya sohbetinize özel bir davetiye gönderebilirsiniz. Sohbetinizi clubhouse üyelerinin ilgisini çekecek şekilde tanımlayarak olabildiğince geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Clubhouse’a Nasıl Katılınır?

Clubhouse’a katılmak için ilk adım, bir davetiyeye ihtiyacınız olmasıdır. Eğer bir davetiyeniz yoksa, uygulama sizin için bir sıra oluşturacak ve beklemeye alacaktır. Davetiye geldiğinde, uygulamayı indirip telefon numaranızı kaydedip hesabınızı oluşturabilirsiniz. Clubhouse, sadece iOS cihazlara özgü olduğu için Android cihazlar için henüz uygun değildir.

Clubhouse’da Sohbetlere Nasıl Katılınır?

“All Rooms” bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölümde açık olan tüm sohbetleri görebilirsiniz. Eğer katılmak istediğiniz bir sohbet varsa, rahatlıkla üzerine dokunabilirsiniz. Ancak bazı sohbetler, özel gruplar veya sadece belirli kişilerin katılabileceği şekilde düzenlenebilir. Bu nedenle, bazı sohbetlere katılmak için önceden davet edilmeniz gerekebilir.

Clubhouse’da sohbetlere katılmadan önce profilinizi tamamlamanız yararlı olacaktır. Böylece diğer kullanıcılar sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olabilir ve belki de sizle aynı ilgi alanlarına sahip kişilerin bulunduğu sohbetlere davet edilebilirsiniz. Zaten profilinizle birlikte ilgi alanlarınız ve takip ettiğiniz kişiler de belirgin hale gelecektir.

Ayrıca, Clubhouse’daki sohbetlere katılmak için doğru zamanda doğru yerde olmanız önemlidir. Bazı sohbetler belirli saatlerde ve günlerde gerçekleştirilirken, diğerleri sürekli açık kalabilir. Bu nedenle, ilginizi çeken bir sohbete katılmak için zamanlamayı da doğru yapmanız gerekmektedir.

All Rooms

Clubhouse’un ana ekranında yer alan All Rooms seçeneği, açık olan sohbetleri gösterir. Bu bölümdeki sohbetlerin listesi sürekli güncellenir, bu nedenle her zaman yeni bir sohbete katılabilirsiniz. Sohbetlere katılmak için o sohbetin üzerine dokunmanız yeterlidir. Ancak, bazı sohbetler sadece belirli kişiler tarafından görülebilir veya sınırlı bir grup dahilinde gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, arama seçeneği de mevcuttur. Arama çubuğuna anahtar kelime girerek ilgilendiğiniz bir konu veya konuşmacı hakkında sohbetler bulabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için, All Rooms bölümündeki sohbetleri takip ederek bir fikir edinebilirsiniz. Aynı zamanda, belirli bir konuda ilgi duyuyorsanız, o konuya özel odalar da oluşturulabilir. Bu sayede, alanında uzman kişilerle sohbetler edebilir ve yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.

  • All Rooms bölümündeki sohbetler sürekli güncellenir
  • Arama seçeneği ile ilgilendiğiniz konuları veya konuşmacıları arayabilirsiniz
  • Yeni başlayanlar için, All Rooms bölümündeki sohbetlere katılarak fikir edinebilirsiniz
  • Belirli konularda özel odalar da oluşturulabilir

bölümüne girmeniz gerekiyor. Burada açık olan sohbetleri görebilirsiniz. Bir sohbete katılmak için o sohbetin üzerine dokunmanız yeterlidir. Bazı sohbetler, sadece belirli kişilerin katılabileceği veya kapalı gruplarda gerçekleştirilebilir.

Clubhouse’da sohbetlere katılmak için öncelikle ana ekrandaki “All Rooms” bölümüne girmeniz gerekiyor. Burada, açık olan sohbetleri görebilirsiniz ve katılmak istediğiniz sohbetin üzerine dokunarak kolayca katılabilirsiniz. Ancak bazı sohbetler, sadece belirli kişilerin katılabileceği veya kapalı gruplarda gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, katılmak istediğiniz sohbetin özelliklerini dikkatlice okumanız önerilir. Clubhouse, dünyanın dört bir yanından insanların bir araya gelmesine olanak tanıyan bir platform olduğu için, farklı konularla ilgili birçok sohbet bulabilirsiniz. Katılmak istediğiniz sohbetlerin konularına göre seçim yapabilirsiniz.

Clubhouse’da Nasıl Sohbet Başlatılır?

Start a Room seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Bu seçenek tıklanınca, özel bir sohbet başlatmak ya da açık bir sohbet başlatıp herkesin katılmasını sağlamak mümkündür. Özel bir sohbet başlatmak için, diğer kullanıcılara özel bir davetiye göndermek gerekmektedir. Ayrıca, sohbetin türü belirlenmeli, başlık belirlenmeli ve konuşmacılar seçilmelidir. Sohbet başlattığınızda diğer kullanıcılar tarafından görülebilecektir. Clubhouse’da sohbet başlatmak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir.

Start a Room

Clubhouse’da bir sohbet başlatmak oldukça kolaydır. Ana ekrandaki “Start a Room” seçeneğine dokunarak yeni bir sohbet odası oluşturabilirsiniz. Başlığı belirleyin, konuşmacıları seçin ve odanın türünü seçin. Ayrıca, konuşmaya katılacak diğer kullanıcılara davetiye göndermeniz de mümkündür. Açık bir sohbet başlatarak herkesin katılmasına izin verebilirsiniz.

seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Burada, diğer kullanıcılara özel bir davetiye göndererek özel bir sohbet başlatabilirsiniz. Aynı zamanda, açık bir sohbet başlatarak herkesin katılmasını da sağlayabilirsiniz. Sohbet başlatmak için, oda türünü seçmeniz, başlığı belirlemeniz ve konuşmacıları seçmeniz gerekiyor.

Sohbet başlatmak için Start a Room seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Burada, diğer kullanıcılara özel bir davetiye göndererek özel bir sohbet başlatabilirsiniz. Aynı zamanda, açık bir sohbet başlatarak herkesin katılmasını da sağlayabilirsiniz. Oda türünü seçerken, kişisel bir sohbet için Social veya Closed seçeneklerini kullanabilirsiniz. İş veya profesyonel amaçlı bir sohbet içinClubveya Event seçenekleri mevcuttur. Başlık belirlerken konunun özünü yansıtmaya özen gösterin. Konuşmacıları seçerken de diğer kullanıcılar arasından seçim yapabilir veya önceden planlanmış bir etkinliğin bir parçasıysanız, belirli kişileri davet edebilirsiniz.

Paylaş