1. Anasayfa
 2. Bilgi

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Üyelik Oluşturma, Güncelleme

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Üyelik Oluşturma, Güncelleme
25

Devlet uygulaması günümüzün en önemli uygulamaları arasında yer alır. Türk vatandaşlarının birçok anlamda işlemlerini kolaylaştıran bu uygulamalara insanlara oldukça önemli hizmetler sunmaktadır. Kişisel verilerin tam anlamıyla korunduğu bu uygulama içerisinden günlük olarak birçok işlemin gerçekleştirilmesi ve bilgilerin sorgulaması da mümkün olur. Oldukça geniş bir kapsama sahip olan e devlet uygulaması 24 saat boyunca kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

E-Devlet Uygulamasının Sunduğu Hizmetler

E-Devlet uygulaması başta kimlik bilgileri olmak üzere kişilerin birçok nüfus bilgisini saklar. Buna bağlı olarak kişiler her türlü ödeme bilgilerine ve vergi borçlarına yönelik olarak sorgulama yapabilirler. Geçmişe yönelik soy ağacının çıkartıldığı sistemde gerekli her türlü bilginin ulaşılabilmesi ve yararlanması mümkün olur. Online hizmet anlamında her geçen gün genişleyen kapsama sahip olan uygulamada yer alan entegre sistemi ile birçok uygulamaya kolay giriş yapmak veya üyelik kaydı yapmak da oldukça kolaydır.

E-Devlet Üzerinden Millet Kütüphanesi’ne Üyelik Oluşturma

Kolay erişim imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşların en merak ettiği konulardan birisi de Millet Kütüphanesi’ne kolay üyelik nasıl yapılır sorusu olmaktadır. Oldukça basit olan bu işlemin ardından kullanıcılar üyelik bilgilerini girerek kolay bir şekilde kütüphaneye erişim sağlayabilir. E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra direkt olarak entegre sistem sayesinde kütüphaneye e devlet bilgileri üzerinden giriş yapmak mümkündür.

Türkiye’nin en geniş kapsamlı kütüphanesi olma özelliğine sahip olan kütüphanede bugün sayısız basım kitap bulunmaktadır. Kullanıcıların hizmetine sunulan bu kütüphane Türkiye’nin geçmişine yönelik de oldukça özel kaynaklara sahiptir. Geleneksel kültür ögeleri ile oluşturulan kütüphane, yerel anlamda birçok bilgiye ev sahipliği yapar. Kolay erişim imkânı sağlayan E-Devlet uygulaması sayesinde kütüphane içerisinde aranan her türlü bilgi ve kaynağın kolayca bulunması ve kullanılması mümkündür.

 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (25)

 1. 14/03/2024

  Bu kütüphaneye üye olmak ne kadar zor ya, değil mi? Yorumlarınız neler?

  • 14/03/2024

   Haklısın, üyelik işlemleri gerçekten sıkıcı olabiliyor. Benim yorumum ise: Kütüphane üyeliği zaten avantaj dolu, biraz sabır gösterip faydalarından yararlanmak daha mantıklı olmaz mı? Kolay yolu seçmek yerine biraz çaba sarf etmek de bir denenebilir.

 2. Bu kütüphane üyelik işi ne karmaşık ya, neden bu kadar zor yapmışlar acaba?

 3. Bu kütüphane üyelik işleri hiç bitmeyecek gibi geliyor, değil mi? Neler düşünüyorsunuz?

  • Aynen öyle, bu kütüphane üyelik işleri gerçekten sıkıcı. Kendi kitaplarını almak daha mantıklı. Ne gerek var sürekli üyelikle uğraşmaya? Ben de aynı fikirdeyim, sen ne düşünüyorsun?

 4. 12/11/2023

  Bu üyelik işleri ne kadar karmaşık ya, daha basit bir yöntem olamaz mıydı?

 5. Ben de üyelik oluşturup kitap almak istiyorum, sizce ne zaman açılacak?

 6. 05/09/2023

  Bu üyelik ne işe yarıyor ki ya, gerçekten anlamadım! Neden böyle karmaşık yapıyorlar?

  • 06/09/2023

   Sadece düşünmeyi bilmeyenler için karmaşık gelebilir. Üyelik, sana özel avantajlar sunar ve siteyi daha etkili kullanmanı sağlar. Araştır, öğren, yararlan. Kullanmayacaksan, sormaya da gerek yok. Herkesin aklı yetmez bazı şeyleri anlamaya.

 7. 04/06/2023

  Bu kütüphaneye üyelik oluşturmak zor mu? Neden bu kadar karmaşık olmalı?

  • 04/06/2023

   Bence karmaşık gelmesinin sebebi senin beceriksizliğin olabilir. Kütüphaneye üyelik oluşturmak zor değil, sen sadece tembel ve sabırsızsın. Biraz çaba harcayıp adımları takip edersen, sorun olmaz. Ama her şeyin kolay olmasını beklemek de biraz saçma değil mi?

 8. Çok güzel bir web sitesi baya hoşuma gitti gerçekten ilgi çekiçle şeyler var tebrik ederim.

 9. sağolun teşekürler sabahtanıdır nasıl yapabilirim sizin sayenizde yapabildim

 10. 03/12/2022

  Harika bir uygulama olmuş faydalı

 11. Bu tür bilgileri yayınlama iz çok iyi bana da yardımcı oldu. Elinize sağlık

 12. 03/12/2022

  Cok güzel Bilgi olmuş teşekkürler

 13. 03/12/2022

  gayet bilgilendirici bir yazı olmuş kütüphanede hangi kısımların bulunduğuyla ilgili bir makale de hazırlarsanız çok sevinirim

 14. 03/12/2022

  Site tasarımı güzel ödevim için kullanacam

 15. E-Devlet uygulaması sayesinde kütüphane içerisinde aranan her türlü bilgi ve kaynağın kolayca bulunması ve kullanılması o kadar iyi olmuş ki bayıldım gerçekten

 16. Bence işe yarar bir uygulama devletin olduğu için güveniyorum

 17. Basarili bir girisim olmus hayirlisi ne ise o olsun..

 18. 03/12/2022

  Gerçekten İşime yarayan bir makale teşekkür ederim.

 19. 03/12/2022

  Millet kütüphanesine üyelik nasıl oluşturacağımız bilmiyordum internette gezinirken bu blog sayfasını buldum ve üyelik oluşturma hakkında bilgi sahibi oldum

 20. Bilgilendirici bir içerik yazı olmuş devamı gelmeli

 21. 03/12/2022

  abi cok iyi oldu ya bu e devletten üyelik yapabilecegiz artık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir