1. Ana Sayfa
  2. İş İlanları
  3. Danıştay en az 60 KPSS puan ile kadrolu hizmetli alımı yapacak! Başvuru ne zaman başlayacak?

Danıştay en az 60 KPSS puan ile kadrolu hizmetli alımı yapacak! Başvuru ne zaman başlayacak?

featured

Danıştay Başkanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi ve 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12’nci maddesi uyarınca 5 adet hizmetli alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Kurumumuz tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre ataması gerçekleştirilecek adaydan en az 60 KPSS puan şartı ve lise mezunu olma şartı aranıyor. İşte Danıştay 2022 kadrolu memur alımına ilişkin detaylar…

SON BAŞVURU NE ZAMAN?

Danıştay Başkanlığı personel alımı başvuruları 10 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayıp, 20 Ocak 2022 Perşembe günü sona erecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kadrolu hizmetli alımı Danıştay Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 

2) Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Genel Şartlar Başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İlk Defa Devlet Memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak” hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1987 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.) 

3) 2020-KPSS lisans ve 2020-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak. 

4) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak. 

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Bugün Kuruluş Osman dizisi var mı, 78.yeni bölüm bu akşam neden yok? Kuruluş Osman yeni bölümü ne zaman, hangi gün yayınlanacak?
Yorum Yap

Yorum Yap