1. Ana Sayfa
  2. Banka

Denizbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Denizbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?
denizbank emeklilere ne kadar promosyon2Bveriyor
Denizbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Yıllarca çalışıp emekli olduktan sonra hayat standartlarınızın iyi olmasını istersiniz, birçok banka, sigorta şirketleri vb. kurumlar sizlere çeşitli imkanlarla rahat bir emeklilik geçireceğinizi söylüyor ama aldığınız emekli maaşının yanında kimi banka yanında promosyonlar vermektedir. Peki promosyon nedir ve emeklilikte ne işimize yarar, kısaca promosyon kısaca tanıtım ürünleri anlamını karşılamaktadır.

Örneğin bazı şirketler kendi ürünlerini promosyon olarak müşterilerine dağıtıyor, emeklilikte promosyon ne işimize yarar? Her banka bildiğimiz gibi kendi ayrıcalıklarını müşterilerine sunmaktadır, yıllarca çalışmış bir insan hayatının kalanını rahat geçirmek ister ve bunu aldığı emekli maaşıyla sürdürür. Emeklilik promosyonu aldığınız maaşın yanında size verilen ekstra ücrettir. Bu ücret bankadan bankaya değişmektedir.

DenizBank Emeklilik Sistemi

Kısaca bahsedersek Denizbank’ta 8 tane emeklilik sistemi vardır.

Bunlar sırasıyla;

  • Deniz Plan
  • Afili Plan
  • Emeklilik Plus Plan
  • İşletme Plan
  • Üretici Plan
  • Alternatif Güvence Plan
  • Grup Planları
  • Emeklilik Yatırım Fonları

Bu maddelerden herhangi birini seçtikten sonra emeklilik maaşı ve alacağınız promosyonuda hesapladıktan sonra rahat bir emeklilik geçirmeye başlayabilirsiniz.

DenizBank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Denizbank kendisini tercih eden müşterilerine 3 yıl kalma sözüyle 1000 TL’ye varan emeklilik promosyonundan yararlanma imkanının yanı sıra bazı ayrıcalıklarını da müşterilerine sunuyor. Denizbank’ın Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladığı anlaşmada 3 yıl kalma sözü veren emeklilerine sırasıyla 1500 TL ve altı için 675 TL, 1500 Tl-2000 TL arası için 850 TL, 2500 üzeri içinse 1000 TL’ye kadar promosyon imkanı tanıyor. Diğer bir avantajı ise emeklilere özel 0,99 faiz oranıyla 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisinden faydalanabiliyor.

DenizBank Emeklilik Temel Şartları

Öncelikle 3 yıl kalma sözüyle emeklilik maaşınızı Denizbank’a aktarabilirsiniz, Bunu isterseniz mobil uygulamadan da yapabilirsiniz, 1000 TL’ye varan promosyondan yararlanmak içinse müşteri hizmetlerinizi arayabilirsiniz.

Emeklilik Promosyon Hesaplama

Yapmanız gereken ilk işlem ne kadar emekli maaşı alacağınızı hesaplamaktır, bu yaptığınız mesleğe göre değişir, ülkemizdeki yasalara göre ödediğimiz prim günlere göre değişir ayrıca yüksek prim ödeyenlerin emeklilikte daha fazla maaş aldığını görüyoruz.

Emekli maaşınızı hesapladıktan sonra ilgili bankalara gidip maaşınız ve alacağınız promosyonlar hakkında bilgi almaktır. Formülünden bahsedersek; SGK’ya prim olarak ödenen tutarın emekli maaşımızı talep edeceğimiz tarihe kadar güncelleme katsayısı ve bu şekilde bulunan ortalama aylık kazancın “aylık bağlama oranı” ile çarpılması sonucunda bulunuyor.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap