1. Anasayfa
 2. Sağlık

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olanlar

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olanlar
Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olanlar
0

Devlet hastanesinde burun estetiği olanlar burnu ile sorun yaşayan, dış görünüm açısından rahatsız olan birçok kişi için en önemli olan konulardan bir tanesidir. Özellikle son yıllarda ülkemizde bireylerde çok sık görülen estetiklerden bir tanesi burun estetiği olarak öne çıkmaya devam etmektedir. Burun estetiği günümüzde en zor ameliyatlardan bir tanesidir. Bu ameliyata girmek isteyen kişilerin ameliyat sonrası sorun yaşamamak için çok iyi bir araştırma yapması gerekir. Fiyatlardan hastaneye kadar birçok şey öne çıkarken burun yapısından doktorun başarı oranına göre birçok şey etken olmaktadır.

Burun estetiği olmak isteyenler özel kliniklerde ve hastanelerde fiyatların çok fazla artış göstermesinden ötürü ilk tercihlerini devlet hastanelerinden yana kullanmaktadır. Bu hastanelerde ameliyat olmak için eğer burunlar ile ilgili sağlık sorunları varsa devlet tamamen ücretsiz bir şekilde karşılamaktadır. Fakat sorun olmadığı halde sadece estetik amacı ile ameliyat olunmak istenirse devlet hastanelerinde fiyatlar 3 bin TL civarında olurken eğitim ve araştırma hastanelerinde bu ücretler 5800 TL olarak gözlenmektedir.

Fiyatlar hastane bazlı değişiklik gösterse bile devlet ve araştırma hastanelerinde genel olarak bu fiyatlar ile meydana gelmektedir. Sağlık açısından olmayıp estetik olarak yer almasından ötürü ücretler devlet tarafından karşılanmaz ve bireylerin kendilerinin ödemeleri gerekir.

Baş Ağrısı Türleri ve Belirtileri yazısı da ilginizi çekebilir.

Hangi Devlet Hastanesi Burun Estetiği Yapıyor?

Hangi devlet hastanesi burun estetiği yapıyor birçok birey için en önemli konulardan bir tanesidir. Özellikle yeni reşit olan kişilerin direk hastanelerde randevuları doldurarak ameliyat sırası bırakmamalarından ötürü birçok kişi kendileri için ameliyat sırası bulma noktasında zorluk çekiyor. Bu yüzden de bireyler için hangi hastanelerin burun estetiği yaptığı konusu en önemli olan konular arasında yer alır.

Özel hastanelerde fiyatların artık çok uç noktalara kadar gelmesi bireylerin kendileri için ameliyat olacakları sırada hastane bulmalarına engel olmaktadır. Fakat genel olarak inceleme yapılacak olduğu zaman Türkiye genelinde yer alan birçok hastanede burun estetiği yapılmaktadır. Bunun için sadece hastanelerde kulak burun boğaz bölümlerinin olması gerekir. Bu bölümün olduğu tüm özel ve devlet hastanelerinde bireylerin uygunluk durumlarına göre ameliyat uygulamaları yapılır.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olanlar
Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olanlar

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği

Devlet hastanesinde burun estetiği genel olarak özel hastaneler ile fiyatları kıyaslanacak olduğu zaman çok uygun olmasından ötürü daha çok devlet hastanelerini seçtikleri gözlenmektedir. Fakat bu noktada iyi bir araştırma öncelikli olmalıdır. Daha çok yeni ameliyat yapmaya başlayan asistanlar tarafından ameliyatlar yapılabilir. Daha işlerine yeni başladıkları ve bu alanda tecrübeli olmadıkları için istenen başarıları elde etmek zor olabilir. Burunlar iyi olsun derken bir anda daha kötü sonuçlar alınabilir.

Ameliyata girecek doktorun geçmiş zamanlarda yapmış olduğu burunları incelemek, ne kadar süredir estetik ameliyatlarında yer aldığı ya da nasıl bir teknik ile burun yaptığı oldukça önemlidir. Çünkü devlet hastanelerinde genel olarak asistanlar tarafından yapılan burun estetikleri istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Fakat bazı uzman ya da profesörler var ki ameliyatları kendileri yaptığı zaman ortaya şah eser denecek kadar etkili olan sonuçları çıkarabilmektedir. Estetik konusunda bu noktada İzmir hastaneleri gibi yerler çok gelişmiş ve birçok kişinin hayalinde olan burunlara kavuşmalarına yardımcı olmaktadır.

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları da çok uygun olmasından ötürü eğer alanında uzman ya da profesör bir doktor bulunarak, burun estetiği yapmak için ikna edilebilirse istenilen sonuçları almak bir o kadar kolay olacaktır. Bu noktada unutulmaması gereken en önemli konu doktorun tecrübesidir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir