1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Didem Kınalı: Kıyafeti sorun etmiyorum!

Didem Kınalı: Kıyafeti sorun etmiyorum!

featured
Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

İbrahim Tatlıses’in sunduğu ‘İbo Show’ programındaki dans performansıyla bir dönem adından sıkça söz ettiren oryantal Didem Kınalı, son olarak yılbaşı akşamı ekranlara gelen ‘İbo Show Yılbaşı Özel’de izleyici karşısına çıktı.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

KIYAFETİ GÜNDEM OLMUŞTU

Alışılagelmiş oryantal kostümü yerine uzun kollu, boynundan ayaklarına kadar kapalı bir elbise tercih eden Kınalı’nın kıyafeti, elbisenin kumaşı ve rengiyle alüminyum folyoya benzetildi. Tüm bunlarından ardından ilk kez konuşan Didem, Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuştu.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

“HEM ŞAŞIRDIM HEM ÇOK GÜLDÜM”

Didem, ‘Kostümünün ‘alüminyum folyoya benzetildiği yılbaşı akşamından bugüne nasılsın?’ sorusuna; “İyiyim. Herkes kendince beni bir şeylere benzetmiş, kimi espri konusu yapmış, kimi kızmış, kimi gülmüş. Benim ne bunlardan ne de alüminyum folyoya benzetildiğimden haberim yoktu. Çünkü yılbaşı gecesi iki sahnem vardı Kıbrıs’ta ve çok yorucuydu. Haberleri sonradan görünce ben de şaşırdım, çok güldüm” yanıtını verdi.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

“SÖYLENENİ UYGULADIM YOKSA İŞİMİ YAPAMAM”

Neden böyle kapalı bir kıyafet tercih ettin? sorusuna da yanıt veren Didem Kınalı, “Ya da daha doğrusu bu senin tercihin miydi? Birebir bu kıyafet olsun demediler tabii… Kollarını açabilirsin, bisiklet yaka giyebilirsin, demişlerdi. Sadece göbek deliği ve göğüs çatalının görünmemesi gerekiyormuş; onun dışında bir sorun yok dediler. Oryantal yaklaşık 15 yıldır televizyonlarda var olmadığından işimizi yapabilmek için biz de söylenenleri uyguluyoruz. Yoksa hiç işimi yapamam ki” ifadelerini kullandı.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

“SANKİ VEBALIYIM”

“Ama resmi bir dekolte yasağı yok ki? Konuk sanatçılar senden daha dekolte kıyafetler giymişti. Ayrıca son dönemde kadınlar çok cesur sahne kıyafetleri tercih ediyor. Örneğin; Hande Yener, Gülşen, Defne Samyeli…” konusunda da konuşan Didem, şöyle dedi:

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

“Şarkıcı oldukları için belki onlar için problem yoktur ama ben adı üstünde ‘dansözüm ya da ‘oryantal’ adına ne diyorlarsa. Sanki vebalıyım, sanki çok korkunç bir mesleğim var. O kadar kötü bir algı var ki. Benim mesleğim bu olduğu için maalesef damgayı da ben yiyorum.”

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

Ekranları özlediğini söyleyen Kınalı, “Ekranda olmak için de kıyafetlerime dikkat ediyorum, işte folyo misali… Zaten zor şartlarda yapıyorum mesleğimi. Öyle bir kesim var ki bu mesleği yapanlar için ‘günahkar’ diyorlar. Onlara göre kadın dans edemez, günah! Bu anlayışın dinle bir alakasının olduğunu sanmıyorum; bu zihniyet bozukluğu…” dedi.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

“İŞİN NERESİNDEN TUTACAĞIMI ŞAŞIRDIM”

Mesleğine olan bakış açısı nedeniyle karamsarlığa kapıldığını belirten Didem, “Televizyonları ve özgürce dans edebilmeyi o kadar çok özlüyorum ki… Sıradan kendi kostümlerimi giyinip dans etsem bir kesim olay yaratıyor, kapalı kostüm tercih etsem başka kesim… İşin neresinden tutacağımı şaşırdım. Benim tek istediğim üzerimde çuval da, basma da olsa dans etmek ve yeter ki ekranlarda olabilmek” şeklinde konuştu.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

“O kıyafetler içinde rahat dans edebiliyor musun?” sorusuna yanıt veren Kınalı, “Tabii ki zorlanıyorsun. Bu kat kat giyindirilip spor salonlarında seni terletmek için üretilen termal giysi gibi oluyor. Tabii ki zor ama ben buna da razıyım, yeter ki işimi yapayım. Kıyafeti sorun etmiyorum, dans etmek sorun olmasın yeter” dedi.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

“ORYANTALDEN RAHAT GİYİNENLER VAR”

Öte yandan geçtiğimiz hafta bir radyo programına katılan şarkıcı Alişan, Yılbaşı akşamı ‘İbo Show’da sahne alan oryantal Didem’in kıyafeti ile ilgili yorumlara yanıt vermişti.

Didem Kınalı: Kıyafeti Sorun Etmiyorum!

Duygu Atakan’ın “İzlemeye geldim seni, çok iyiydin. Hatta oryantal de çıktı. Ne diyorsun ‘Oryantal Didem’in kıyafeti kapalı’ diyenlere?” sorusuna Alişan, Oryantalden daha rahat giyinenler var şimdilerde” yanıtını vermişti.

İçeriği Kaynağından oku: Milliyet

Not : Bu içerik Milliyet internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap