1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Doğal gaz dağıtımı için uygulanan merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü

Doğal gaz dağıtımı için uygulanan merkez ilçe nüfus şartı düşürüldü

featured

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre doğal gazın ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefi doğrultusunda merkez nüfusu 15 bin ve üzerindeki ilçelere Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından doğal gaz ulaştırılacak. Ayrıca, merkez nüfusu 10 bin ve üzerinde olan ilçelere de Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşü ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının onayı ile doğal gaz götürülebilecek.

NÜFUS ŞARTI 20 BİNDİ

Daha önce 24 Eylül 2020’de açıklanan kararda doğal gaz ulaştırılacak ilçe merkezi için nüfus şartı 20 bin ve üzeri olarak duyurulmuştu.

İLGİLİ İLÇELER İÇİN İŞLEMLER BAŞLATILACAK

Kararın yürürlüğe girişinden itibaren 3 ay içinde merkez nüfusu 15 ile 20 bin arasında olan ilçeler için gerekli işlemler başlatılacak. Söz konusu karar, yayın tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

AA / Murat Temizer – Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap