1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Doğan Müzik Yapımının %60 ının Ön Satışı Gerçekleşti

Doğan Müzik Yapımının %60 ının Ön Satışı Gerçekleşti

dogan muzik yapiminin 25256025C425B1n25C425B1n on satisi gerceklesti
Doğan Müzik Yapımı'nın %60'Inın Ön Satışı Gerçekleşti

Doğan Holding’in iştiraki konumundaki Doğan Müzik yapımı geçtiğimiz günlerde önemli bir anlaşmaya imza attığını duyurdu. Paris merkezli olan dijital müzik platformu Believe, Doğan müzik yapımın % 60’ını 23,4 milyar dolara almak için bir ön anlaşma yapıldığı haberi yayıldı.

Ön Satış Gerçekleşti

17 Nisan’ da imzalanmış olan sözleşme ile Doğan Holding’in eğlence sektöründe faaliyet göstermekte olan dolaylı iştiraki Doğan Müzik Yapım’ ın % 60 hissesinin dijital müzik platformu olan Believe grubuna ön satışı gerçekleşti. Ön satış sonrası gerekli kanuni işlemlerin de başlatıldığı biliniyor.

Believe Grubu

Aynı zamanda Doğan Holding’in yapmış olduğu açıklamaya göre; Believe Grubu bağımsız sanatçıların ve yapım şirketlerinin ürünlerini bu platform üzerinden dünyaya yayması ve tanıtması için 2005 yılında Paris’de kurulmuştur. Believe Grubunun 45 ülkede de çalışanı olduğu belirtiliyor.
2000 yılında kurulmuş olan müzik prodüksiyon ve dağıtım şirketi DMC de bir çok müzik şirketinin fiziksel ve dijital dağıtımlarını yapmakta olup lendi bünyesinde bir çok sanatçı çalışmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap