1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Doları 18,30 liradan alıp 12,15’e bozduran vatandaş: Zarar etsem de iyi oldu, düşmesi gerekiyordu

Doları 18,30 liradan alıp 12,15’e bozduran vatandaş: Zarar etsem de iyi oldu, düşmesi gerekiyordu

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan Kabine toplantısının ardından alınan kararları duyurdu. Dövizdeki hareketliliği kontrol altına almak adına TL mevduata kur farkı sistemini devreye sokacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması sonrasında dün gün içinde 18,43 ile tarihi bir rekora imza atan dolar/TL, 12 seviyelerine kadar gerilemişti.

YENİ SİSTEMİN DUYURULMASIYLA 1 MİLYAR DOLAR BOZDURULDU

Dolar bu sabah itibarıyla 11 seviyelerinden işlem görürken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu yeni sistemin ardından gece de bir hayli hareketli geçti. Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alpaslan Çakar, Erdoğan’ın açıklaması sonrasında 1 milyar dolar bozdurulduğunu ifade etti.

“YAŞADIĞIM ZARARA RAĞMEN GERÇEKTEN İYİ OLDU”

Vatandaşlar bu sabah döviz bürolarına akın ederken, büroda kameralara takılan bir vatandaşın sözleri ise dikkat çekiciydi. Doları 18,30 liradan alıp bu sabah itibarıyla 12,15’den bozdurduğunu ifade eden vatandaş, yaşadığı zarara rağmen doların gerilemesinin kendisini memnun ettiğini “Bana göre düşmesi gerekiyordu, zarar etsem de iyi oldu” sözleriyle anlattı.

Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Merkez Bankası; temerrüt, reeskont ve avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranını belirledi
Yorum Yap

Yorum Yap